Sportas

2016.06.14 16:05

S.-S. Vene ir „Žalgirio“ keliai skiriasi

LRT.lt2016.06.14 16:05

Dešimtmetį „Žalgiriui“ atidavusio Siimo-Sanderio Vene ir Kauno klubo keliai skiriasi, skelbiama oficialioje „Žalgirio“ interneto svetainėje. Lietuvos čempionai atsisveikina su 25 metų 203 cm ūgio Estijos rinktinės lyderiu. Šią vasarą puolėjo sutartis su „Žalgiriu“ baigėsi ir buvo nuspręsta jos nebepratęsti.

„Dėkojame Siimui už Kauno „Žalgiriui“ atiduotus metus. Jis buvo ir yra mūsų žalgirietiškos mokyklos auklėtinis, visapusiškai perėjęs visus etapus. Galbūt ne visi atkreipė pakankamą dėmesį į jo indėlį, bet jis buvo svarbi komandos dalis. Visada nėra lengva atsisveikinti su tikru žalgiriečiu, tačiau šį kartą galime pasidžiaugti kartu nueitu keliu. Tikimės, kad Siimas nesustos tobulėti ir, jei jam seksis sėkmingai, „Žalgirio“ durys jam bus atviros“, – sakė Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

S. Vene į Kauną atvyko dar būdamas vos penkiolikos. Atstovaudamas „Žalgirio“ dubleriams krepšininkas 2007-aiais triumfavo Eurolygos jaunimo turnyro finaliniame etape, o 2008-aisiais tapo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionu.

Jaunajam estui adaptacija prie lietuviškos kultūros neužėmė daug laiko. S.Vene greitai išmoko kalbėti lietuviškai. Kaip pats teigė, Lietuva pernelyg nesiskiria nuo Estijos, todėl Kaune krepšininkas dar būdamas paauglys pritapo labai greitai.

„Buvau vaikas, todėl per daug nesukau galvos. Tiesiog gyvenau krepšinio ritmu. Apie kitus dalykus nereikėjo daug galvoti. Ėjo laikas, komandoje buvo viskas gerai, ir negaliu pasakyti, kad buvo labai sunku pritapti“, – sakė S.Vene.

Atstovaudamas „Žalgiriui“ S. Vene buvo skolinamas Lietuvos, Vokietijos ir Latvijos klubams, tačiau nuo 2013-ųjų be pertraukų vilkėjo tik „Žalgirio“ aprangą. Su „Žalgiriu“ jis triskart tapo LKL čempionu, dusyk laimėjo LKF taurę.

„Buvo daug smagių akimirkų, bet viskam ateina pabaiga. Linkiu „Žalgiriui“ gerai pasirodyti naujojoje Eurolygoje. Ir kad fanai visada būtų su komanda ir kurtų gerą atmosferą“, – su „Žalgiriu“ atsisveikino S. Vene.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.