Sportas

2016.06.14 13:17

Trenerio iš JAV palikta ir susirgusi J. Jefimova prieš Rio kelia bangas

2016.06.14 13:17

24-erių metų Rusijos plaukimo žvaigždė Julija Jefimova išgyvena ne pačius geriausius laikus – dopingo vartojimu įtariama rusė ne tik gali likti be 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių, kuriose buvo laikoma viena didžiausių savo šalies vilčių, bet dėl patirto streso dar ir susirgo. Maža to, ją paliko ilgametis treneris iš JAV Dave`as Salo.

Be to, pasipiktinusi keistais testo rezultatais, J. Jefimova pareikalavo Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) ir tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) ištirti Solt Leik Sičio antidopingo laboratorijos, kuri, anot jos, dirbo itin aplaidžiai ir neprofesionaliai, veiklą.

Nors J. Jefimova ne varžybų metu pagauta vartojanti draudžiamą preparatą meldoniumą buvo net keturis kartus – teigiami buvo keturi jos duoti testai iš penkių, ji apeliuoja būtent į Solt Leik Sičio laboratoriją, kuri vienintelė nenustatė per didelio meldoniumo kiekio jos organizme.

Rusė prašė Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) paaiškinti jai, kaip tai įmanoma, kad jos dopingo testai vasario 15 ir 24 dienomis bei kovo 3 ir 5 d. buvo teigiami, o kovo 2-ąją – ne, tačiau FINA atsakė tik tai, kad jei keturi testai teigiami, diskvalifikacijos panaikinti negalima.

„Dėl streso, patirto tada, kai buvo atmestas mano prašymas panaikinti diskvalifikaciją, aš susirgau sunkia liga (pūlinga angina), po kurios man prireikė mėnesio, kad atsigaučiau. O mano treneris D. Salo pranešė, kad mūsų santykiai turi būti nutraukti. Tai kelia grėsmę visam mano pasirengimui Rio olimpinėms žaidynėms“, – leidiniui „Sovetskij sport“ skundėsi J. Jefimova.

Ji laukia FINA antidopingo sprendimo Lozanoje, kuris ir nulems tolesnę J. Jefimovos, kuriai gresia diskvalifikacija iki gyvos galvos, karjerą.

2014 metais J. Jefimova jau buvo diskvalifikuota metams ir keturiems mėnesiams už dopingo vartojimą.

Beje, antradienį ji viename socialinių tinklų pasidalino vaizdo įrašu iš savo vaikystės, kuriame duoda interviu po pergalės ir pasiekto rekordo vaikų varžybose.