Sportas

2016.06.13 20:35

J. Valančiūno rengiamai krepšinio stovyklai – NBA parama ir specialistų dėmesys

BNS2016.06.13 20:35

Šiaurės Amerikos Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) pirmadienį pranešė, kad lyga oficialiai rems trijų dienų Jono Valančiūno krepšinio stovyklą, birželio 15—17 dienomis vyksiančią gimtajame „Toronto Raptors“ ir Lietuvos rinktinės vidurio puolėjo mieste Utenoje. Stovykloje, kurią organizuoti padeda Lietuvos krepšinio federacija, dalyvaus Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinės pagrindas ir keli Lietuvos krepšinio specialistų atrinkti jaunuoliai.

„Laukiu, kada galėsiu pasveikinti vienus geriausių jaunųjų Lietuvos krepšininkų savo gimtojoje Utenoje, – sakė NBA pranešime cituojamas J. Valančiūnas. – Padedant NBA jiems mes suteiksime puikią galimybę tobulinti savo įgūdžius kylant į naują lygį“.

Nemokamos stovyklos metu jaunieji krepšininkai tobulins savo įgūdžius, mokysis krepšinio vertybių, tokių kaip komandinis darbas, lyderystė ir pagarba. NBA suteikė stovyklai aprangas, prizus ir dovanas.

„Smagu bus bendradarbiauti jau trečiojoje Jono Valančiūno krepšinio stovykloje, – sakė NBA NBA vyresnysis direktorius Europos, Artimųjų Rytų ir Afrikos (EMEA) operacijoms Nealas Meyeris. – Nuolatinė Jono parama krepšinio plėtrai ir pagalba vietos bendruomenėms įkvepia jaunus krepšininkus visoje Lietuvoje. NBA remia jo pastangas sudominti kuo daugiau vaikų krepšiniu ir prisidėdama prie jų ugdymo“.

Į stovyklą Lietuvos rinktinių treneriai drauge su Lietuvos jaunimo rinktinių vyr. treneriu Rolandu Radvila atrinko 19 jaunuolių – 16 kandidatų į Sauliaus Štombergo treniruojamą Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinę ir trys jaunieji Utenos krepšininkai.

Stovyklos dalyviai gaus ne tik aprangą bei avalynę, tačiau ir nakvynę su maitinimu.

Jie gyvens aukščiausios kategorijos kaimo turizmo sodyboje „Alaušo slėnis“, rąstiniuose nameliuose, čerpiniais stogais su terasomis į ežero pusę. Kiekviename namelyje yra miegamieji, modernūs vonios kambariai su voniomis ir dušo kabinomis, židiniai, virtuvė.

J. Valančiūno stovyklos dalyvių laukia treniruotės su S. Štombergu, Arvydu Gronskiu, R. Radvila, Gintautu Regina, Šarūnu Sakalausku, Sinilga Bartaševičiūtė ir pačiu J. Valančiūnu.

Taip pat laukiama ir Billo Bayno (buvęs NBA „Toronto Raptors“ trenerio padėjėjas, dabar vadovaujantis tarptautinės krepšinio stovyklos Trevize treneriams) ir jau minėto N. Myerio, anksčiau dirbusio Loa Andželo „Clippers“ ir Portlando „Trail Blazers“ trenerio asistentu.

„Jonas nori pats dalyvauti ir rodyti judesius. Stovykla skirta didelių ir mažų žaidėjų puolimo technikai ir jų sąveikai“, – sakė Š. Sakalauskas.

Netrukus po J.Valančiūno stovyklos Kaune prasidės ir kito NBA rungtyniaujančio lietuvio Donato Motiejūno krepšinio stovykla šešiolikmečiams. Ši stovykla, kurią organizuoti taip pat padeda LKF, yra nemokama ir skirta talentingiausiems Lietuvos jauniesiems krepšininkams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.