2021.04.28 19:25

Jasikevičius gali ramiau atsikvėpti – „Barcelona“ laimėjo nervų karą Sankt Peterburge

LRT.lt2021.04.28 19:25

Dar vieną nervų karą išgyvenęs Šarūnas Jasikevičius su komanda priartėjo prie Eurolygos finalo ketverto. Trečiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse „Barcelona“ 78:70 (16:16, 18:17, 21:18, 23:19) išvargo pergalę prieš Sankt Peterburgo „Zenit“ ir serijoje iki trijų laimėjimų įsiveržė į priekį 2-1.

Antrą kartą paeiliui prieš „Zenit“ laimėjusi „Barcelona“ seriją užbaigti galės penktadienį. Šias rungtynes taip pat nuo 19:45 val. transliuos LRT PLIUS.

Dvikovoje Sankt Peterburge, kaip ir Barselonoje, netrūko nei kovos, nei intrigos. Jau pačioje rungtynių pradžioje komandos rodė agresyvų žaidimą tiek gynyboje, tiek puolime.

Po pirmųjų dviejų kėlinių „Barcelona“ turėjo minimalią persvarą – 34:33. Antroje rungtynių dalyje „Barcai“ jau pavyko pabėgti iki 8 taškų, tačiau „Zenit“ nepasidavė ir momentais grįždavo iki minimalaus deficito.

Svarbiausiu metu katalonus į priekį vedė ketvirtfinalio MVP Brandonas Daviesas. Buvęs žalgirietis šioje dvikovoje surinko 22 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Šioje akistatoje daugiau pasireikšti gavo Pau Gasolis, tačiau Ispanijos krepšinio legendos žaidime kokybės buvo mažai. Beveik 7 minutes žaidusiam P. Gasoliui taškų sąskaitą pavyko atsidaryti dviem taikliais baudų metimais.

„Barcai“ šį kartą pavyko pristabdyti Keviną Pangosą, kuris per 32 minutes įmetė 10 taškų. „Zenit“ gretose rezultatyviausiai žaidė Billy Baronas, įmetęs 19 taškų.

„Zenit“: Billy Baronas 19 (3/5 trit.), Alexas Poythressas 14, Kevinas Pangosas (6 rez. perd.), Willas Thomasas (9 atk. kam., 4 rez. perd.) po 10.

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 22 (8 atk. kam., 2 blok., 28 naud.), Cory Higginsas 16, Kyle`as Kuricas 13, Nikola Mirotičius 11.

Eurolyga. Ketvirtfinalis. 3-osios rungtynės. „Barcelona“ – Sankt Peterburgo „Zenit“
Eurolyga per LRT. Brazio komentarai po „Barcelona“ – Sankt Peterburgo „Zenit“ susitikimo

Rungtynių eiga:

Po ketvirtojo kėlinio: Sankt Peterburgo „Zenit“ – „Barcelona“ 70:78 (16:16, 17:18, 18:21, 19:23)

Ketvirtasis kėlinys itin nesėkmingai prasidėjo „Zenit“ komandai ir K. Pangosui – kanadiečiui buvo prakirsta kakta. Jis iškart patraukė į rūbinę.

„Zenit“ sulaukė sutvarstyto K. Pangoso, tačiau „Barca“ jau pabėgo į priekį 8 taškais (58:66).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 3 minutėms „Barcelona“ pirmauja 68:62.

Solidžiau rungtynių pabaigą sužaidę katalonai iškovojo svarbią pergalę, kuri leido priartėti prie finalo ketverto.

Po trečiojo kėlinio: Sankt Peterburgo „Zenit“ – „Barcelona“ 51:55 (16:16, 17:18, 18:21)

Trečiajame kėlinyje vaizdas nepasikeitė – abi komandos ir toliau ginasi agresyviai. Visgi pranašumą didina „Barca“ – 41:35.

„Barcelona“ vis geriau ir geriau jaučiasi puolime – metimą pajautė ir Nickas Calathesas, o pranašumas auga iki 8 taškų (42:50).

Intriga prieš ketvirtąjį kėlinį nedingsta – „Zenit“ sušvelnino atsilikimą iki 4 taškų (51:55).

Po antrojo kėlinio: Sankt Peterburgo „Zenit“ – „Barcelona“ 33:34 (16:16, 17:18)

Antrajame kėlinyje komandos pasiūlė aukšta tempą. Š. Jasikevičius į aikštę metė P. Gasolį, kuriam sunkiasi sekasi tvarkytis su greitais varžovų išpuoliais. „Barcelona“ atsilieka 4 taškais.

Po KC Riverso tolimo metimo Rusijos ekipa įgyja didžiausią persvarą – 28:21.

B. Davieso įkvėpti katalonai panaikino turėtą deficitą ir į rūbinę išsinešė vieno taško pranašumą – 34:33.

Po pirmojo kėlinio: Sankt Peterburgo „Zenit“ – „Barcelona“ 16:16

Sėkminga „Barcelona“ komandos rungtynių pradžia – šeši taškai puolime ir nulis gynyboje (6:0).

Sankt Peterburge, kaip ir visos serijos metu, kol kas dominuoja gynyba – komandos stringa puolime. Sužaidus 6 minutes pirmauja „Barca“ – 6:4.

Kėlinio pabaigoje žaidimas kiek pagyvėjo – komandų žaidime atsirado daugiau laisvės ir taiklių metimų (16:16).

******

Prieš būsimą dvikovą mintimis LRT studijoje pasidalino krepšinio treneris Mindaugas Brazys.

Eurolyga per LRT. Brazio komentarai prieš „Barcelona“ – Sankt Peterburgo „Zenit“ varžybas