Naujienų srautas

Sportas2016.06.13 12:18

Lietuvos rinktinės startas – be J. Valančiūno ir kitų žvaigždžių

basketnews.lt 2016.06.13 12:18

Kai birželio 20-ąją Palangoje susirinks Lietuvos rinktinės kandidatai, nesitikėkite išvysti ryškiausių šalies žvaigždžių. Mažiausiai 6 krepšininkai, tarp jų ir Jonas Valančiūnas, prie rinktinės prisijungs vėliau.

„BasketNews.lt“ žiniomis, į pirmąją rinktinės stovyklą tikrai neatvyks Valančiūnas, Donatas Motiejūnas, Mantas Kalnietis, Darjušas Lavrinovičius, Jonas Mačiulis ir Domantas Sabonis. Vėliau į stovyklą atvykti norėtų ir Paulius Jankūnas, Renaldas Seibutis bei Mindaugas Kuzminskas.

Tai reiškia, kad iš 20 išplėstinio kandidatų sąrašo narių pirmąją stovyklos dieną bus 14 arba netgi dar mažiau krepšininkų.


Šiemetinė rinktinės stovykla startuoja taip anksti, kad Jonas Mačiulis tuo metu net nebus baigęs klubinio sezono. Puolėjo atstovaujama Madrido „Real“ birželio 20-ąją žais trečiąsias Ispanijos čempionato finalo rungtynes.

Jeigu šioje serijoje prireiks maksimalaus rungtynių skaičiaus, ji baigsis tik birželio 25-ąją.

M. Kalniečiui ir D. Lavrinovičiui, kitiems dviems rinktinės kandidatams, sezonas baigsis šią savaitę. Jeigu M. Kalniečio atstovaujama Milano „Emporio Armani“ pirmadienį laimės, Italijos pirmenybės šįvakar ir finišuos. Jeigu pergalę iškovos D. Lavrinovičiaus atstovaujama Emilijos Redžo „Grissin Bon“, serija prasitęs iki trečiadienio, birželio 15 d.

Bet kuriuo atveju, nė vienas iš šių žaidėjų nevyks į rinktinės stovyklą praktiškai be jokio poilsio. Kalnietis prisijungti prie rinktinės norėtų birželio pabaigoje – liepos pradžioje, o dėl D. Lavrinovičiaus dalyvavimo apskritai nėra šimtaprocentinių garantijų.

J. Valančiūno rinktinės stovykloje nereiktų laukti anksčiau nei liepos 3-ąją. Būtent tada iki pirmųjų olimpinių žaidynių rungtynių liks 5 savaitės, o pagal FIBA ir NBA susitarimą krepšininkai negali atvykti į rinktinės stovyklą anksčiau, jeigu neturi klubo leidimo. Toronto „Raptors“ praeityje būtent tokia sąlyga ir vadovaudavosi.

Lietuvos rinktinė liepos 6-ąją pradės treniruočių stovyklą Kaune ir būtent tada Valančiūnas prisijungs prie komandos.

Motiejūnas kitą savaitę grįš į Lietuvą, tačiau ne į rinktinės, o į savo vardo vaikų stovyklą. Aukštaūgis šią vasarą yra laisvasis agentas, todėl kol nesudarys sutarties su nauja komanda, tol, greičiausiai, neprisijungs prie rinktinės.

Oficialiai pasirašyti sutartį su klubu Motiejūnas galės ne anksčiau nei liepos 10-ąją, todėl apskritai abejojama, ar jis spėtų prisijungti prie nacionalinės komandos.

Domantas Sabonis kitą savaitę, birželio 23-ąją, dalyvaus NBA naujokų biržoje ir prie rinktinės geriausiu atveju prisijungtų antrąją stovyklos savaitę.

Tuo metu P. Jankūnas, R. Seibutis ir M. Kuzminskas, „BasketNews.lt“ žiniomis, norėtų gauti daugiau laiko atsipūsti po sudėtingų sezonų ir dėl to buvo susisiekę su treneriu Jonu Kazlausku.

P. Jankūno ir R. Seibučio sezonas baigėsi tik prieš savaitę, o po sezono uždarymo renginio jie teturėjo 11 laisvų dienų. Abu jie buvo vieni pagrindinių Kauno „Žalgirio“ žaidėjų – P. Jankūnas šį sezoną sužaidė 73 oficialias rungtynes, o R. Seibutis – 59.

Tuo metu M. Kuzminsko sezonas baigėsi gegužės 29-ąją, kai jo Malagos „Unicaja“ buvo eliminuota Ispanijos čempionato ketvirtfinalyje. M. Kuzminskas šį sezoną praleido tik vienas oficialias rungtynes, o Eurolygoje ir Ispanijos pirmenybėse iš viso sužaidė 59 rungtynes.

Visgi treneris J. Kazlauskas, „BasketNews.lt“ žiniomis, norėtų, kad visi žaidėjai, kurie jau baigė sezoną, pirmąją stovyklos dieną būtų Palangoje. Jiems žadama sudaryti kitokį treniruočių grafiką nei anksčiau sezoną baigusiems žaidėjams.

Anksčiau ruoštis pradėjo tik Kinija ir Venesuela

Olimpinės žaidynės įprastai vyksta anksčiau nei Europos ar pasaulio čempionatai ir šiųmetės varžybos – ne išimtis.

Pirmąsias rungtynes lietuviai žais rugpjūčio 7-ąją – praėjus beveik 7 savaitėms nuo stovyklos pradžios. Paskutinius kelis metus, rinktinei vadovaujant J. Kazlauskui, nacionalinės komandos pasiruošimai trukdavo maždaug tiek pat laiko.


Visgi visos didžiosios krepšinio valstybės, užsitikrinusios vietas olimpinėse žaidynėse, šiemet pasirengimą pradės kiek vėliau.

Brazilijos rinktinė, kuri bus pirmoji lietuvių varžovė olimpinėse žaidynėse, startuoja birželio 24-ąją. Kita lietuvių varžovė, Argentina, subūrė antrąją rinktinę, kuri šį mėnesį žais Pietų Amerikos taurėje ir B.Stankovičiaus varžybose Kinijoje, ir sportuoja jau nuo birželio 9-osios, tačiau pagrindinė rinktinė į treniruočių stovyklą renkasi tik liepos 1-ąją.

Nigerija, dar viena lietuvių varžovė, pasirengimą pradės birželio 27-ąją Kalifornijoje.

Viena olimpinių žaidynių favoričių, Ispanija, susirinks pirmąją liepos dieną, tačiau krepšininkai iš pradžių bus pristatyti žiniasklaidai ir praeis medicininius patikrinimus, o sportuoti pradės liepos 3-ąją.

Liepos 5-ąją į treniruočių stovyklą rinksis Australijos rinktinė.

Kaip įprasta, vėliausiai sportuoti pradės JAV rinktinė – ji susirinks tik liepos 18, o jau liepos 22-ąją žais pirmąsias draugiškas rungtynes su Argentina.

Anksčiau už Lietuvą ruoštis olimpinėms žaidynėms pradėjo tik dvi rinktinės. Kinijos krepšininkai dirba jau nuo balandžio 13 dienos ir per pasirengimo ciklą įprastai sužaidžia daugybę rungtynių.

Anksti sportuoti pradėjo ir Venesuelos rinktinė, kuri gegužės 31-ąją išskrido į stovyklą Ispanijoje. Tiesa, Venesuelos rinktinė pirmiausia ruošiasi ne olimpinėms žaidynėms, o birželio 26 – liepos 2 d. Karakase vyksiančiai Pietų Amerikos taurei. Pasiruošimas olimpinėms žaidynėms prasidės po šios taurės ir būtent tada į rinktinę leista atvykti didžiausiai jos žvaigždei Greivisui Vasquezui ir kylančiai žvaigždutei Michaelui Carrerai.

Lietuvos rinktinė šią vasarą bus ir tarp daugiausiai draugiškų rungtynių sužaisiančių komandų. Jono Kazlausko auklėtiniai iš viso žais 12 draugiškų mačų: 6 Lietuvoje, 6 užsienyje. Pirmosios draugiškos rungtynės vyks birželio 29-ąją su Naująja Zelandija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi