Sportas

2016.06.13 08:55

Per EURO 2016 Prancūzijoje uždraudė alkoholį

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2016.06.13 08:55

Prancūzijos vyriausybė ragina miestus, kuriuose vyksta Europos futbolo čempionatas, uždrausti prekiauti alkoholiu netoli rungtynių vietų. Toks raginimas išsakytas po trijų dienų neramumų, kuriuos sukėlė futbolo sirgaliai Marselyje.

Europos futbolo federacijų asociacija UEFA sekmadienį paskelbė pradėjusi tyrimą dėl Rusijos futbolo aistruolių elgesio per šeštadienio rungtynes su Anglija.

„Paprašiau imtis visų būtinų priemonių uždrausti alkoholinių gėrimų prekybą, vartojimą ir transportavimą jautriose zonose rungtynių dienomis ir jų išvakarėse, tai pat tomis dienomis, kai sirgalių zonos yra atviros“, – sakė vidaus reikalų ministras Bernard`as Cazeneuve`as.

B. Cazeneuve`as sakė, kad alkoholio draudimas taip pat galios viešosiose erdvėse, parduotuvėse ir baruose, turinčiuose licencijas parduoti alkoholinius gėrimus išsinešti.

Aukšto rango vietos pareigūnai taip pat gali uždrausti barams ir kavinėms savo lauko terasose pateikti gėrimus lankytojams tokioje taroje, kuri gali būti panaudota kaip svaidomasis ginklas.

Didžiosios Britanijos vyriausybė pasiūlė atsiųsti į Prancūziją papildomas policijos pajėgas prieš ketvirtadienį vyksiančias Anglijos rungtynes su Velsu.

Tuo metu Europos futbolo pirmenybių Prancūzijoje C grupėje sekmadienį vėlai vakare Vokietijos rinktinė 2-0 nugalėjo Ukrainos futbolininkus. Anksčiau įvykusioje grupės dvikovoje Lenkijos futbolininkai 1:0 palaužė Šiaurės Airijos rinktinę.

LRT – oficialus Europos pirmenybių transliuotojas.