Sportas

2016.06.12 19:13

UEFA: jei smurtas tęsis, Rusija ir Anglija bus pašalintos iš EURO 2016

BNS, 15min.lt 2016.06.12 19:13

Europos futbolo čempionatas Prancūzijoje jau pažymėtas smurto virusu. Po Rusijos sirgalių sukeltų neramumų Marselio stadione UEFA pasiuntė stiprią žinutę – ji paskelbė, kad čempionatą paliks Rusijos ir Anglijos rinktinės, jei jų sirgaliai tęs smurto protrūkius.

Anksčiau BBC skelbė, kad UEFA pradės tyrimą prieš Rusijos futbolo federaciją. Ši kaltinama dėl sirgalių sukeltų neramumų, rasistinio elgesio ir fejerverkų sprogdinimo stadione.

Sankcijos bus nustatytos etikos komisijos posėdyje, kuris įvyks antradienį.

„Reuters“ praneša, kad tik nuskambėjus finaliniam švilpukui, ir vienam iš sirgalių uždegus žalios spalvos deglą (panašu, tai buvo signalas), Rusijos sirgaliai puolė anglus.

Rusai griebė jų atributiką, plėšė vėliavas ir privertė anglus savo tribūnas palikti ne per išėjimus, o lipant per tvoras.

UEFA nurodė, kad Rusija kaltinama dėl žiūrovų riaušių, rasistinio elgesio ir fejerverkų leidimo.

Rusijos sporto ministras Vitalijus Mutka sekmadienį kritikavo savo šalies futbolo aistruolių elgesį..

Pasak V.Mutkos, aistruoliai „elgėsi netinkamai“, bet pridūrė, kad rungtynių organizatoriams taip pat tenka dalis kaltės už tai, kad jie nesugebėjo suvaldyti žiūrovų per šeštadienį vykusias rungtynes Marselio stadione „Stade Velodrome“.

„Kaip suprantu, gausime UEFA baudą“, – V. Mutko sakė naujienų agentūrai „R-Sport“.

UEFA sekmadienį nurodė pradėjusi drausminį tyrimą prieš Rusiją dėl aistruolių sukeltų neramumų.

Federacija nurodė, kad Rusija kaltinama dėl žiūrovų riaušių, rasistinio elgesio ir fejerverkų leidimo.

V. Mutko pripažino, kad tas smurtas tapo smūgiu Rusijos įvaizdžiui prieš šalies organizuojamą 2018-ųjų pasaulio futbolo čempionatą.

„Aišku, kad kaip būsimo Pasaulio čempionato šeimininkai privalome saugoti savo įvaizdį, o žmonės neturėtų jo gadinti. Tai visų blogiausia“, – sakė jis.

Ministras kaltino blogą rungtynių organizavimą ir saugumo procedūras, sakydamas valstybinei naujienų agentūrai TASS, kad „tokius mačus reikia tinkamai organizuoti; reikia atskirti aistruolius“.

„Buvo nederamų šūkių ir fejerverkų; tai, be abejo, yra blogai. Nebuvo jokių tvorų, nieko“, – pridūrė jis.

Rusijos konsulato Marselyje atstovas sakė TASS, kad „mes turime informacijos, jog vienas Rusijos aistruolis buvo sulaikytas. Jam gresia kalėjimas. Aistruolis kaltinamas sukėlęs sunkų kūno sužalojimą“.