Sportas

2016.06.10 22:47

Lietuvos boksininkas užsitikrino Europos čempionato medalį

LRT.lt 2016.06.10 22:47

Europos jaunimo iki (18 metų) bokso čempionate Rusijos mieste Anapoje medalį užsitikrino Lietuvos boksininkas. Svorio kategorijos iki 52 kg ketvirtfinalyje Artūras Zinkovskis 2:1 įveikė armėną Zhirayarą Sargsyaną ir užsitikrino mažiausiai bronzos medalį.

Pirmadienį pusfinalyje A. Zinkovskis kovos su Ruslanu Rustamovu iš Azerbaidžano. Lietuvio varžovas dukart 2014 ir 2015 m. yra tapęs Europos jaunių čempionu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tai jau antras kėdainiškio A. Zinkovskio medalis Europos čempionatuose. 2014 m. Europos jaunių čempionate trenerių Bronislovo Šimokaičio ir Miroslavo Krepštulio auklėtinis laimėjo bronzą.

Boksininkas A. Zinkovskis

Šeštadienį dėl Europos čempionato medalio kovos Vytautas Balsys. Svorio kategorijos iki 75 kg pirmoje kovoje lietuvis 3:0 įveikė latvį Aleksejų Aboltinį. Ketvirtfinalyje V. Balsys kovos su baltarusiu Jegoru Skamarokhu. Pergalė ketvirtfinalyje garantuos Europos čempionato medalį.

Per žingsnį nuo medalio liko Marekas Korolkovas. Svorio kategorijos virš 91 kg M. Korolkovas pirmoje kovoje 3:0 nugalėjo vengrą Ištvaną Vingčę. Ketvirtfinalyje M. Korolkovas 0:3 turėjo pripažinti armėno Gurgeno Havhannisyano pranašumą ir nepateko į pusfinalį.

Boksininkas A. Zinkovskis

Iš viso Europos jaunimo čempionate kovoja septyni Lietuvos boksininkai. Keturi iš jų pralaimėjo pirmąsias kovas.

Gilvinas Lukošiūnas (iki 60 kg) po atkaklios kovos 1:2 pralaimėjo gruzinui Giorgui Chargazijai.

Saimonas Banys (iki 69 kg) 1:2 turėjo pripažinti lenko Granto Eryko Apresyano pranašumą.

Vilandas Valčiukas (iki 81 kg) pirmoje kovoje 1:2 pralaimėjo italui Salvatorei Scalai.

Robertas Jokulys (iki 91 kg) 0:3 pralaimėjo gruzinui Nikolozui Begadzei.

Europos jaunimo čempionate teisėjauja lietuvis Vilmantas Bobinas.