Sportas

2013.03.20 13:25

P. Motiejūnas grįžta į „Žalgirį“, toliau dirbs ir federacijoje

basketnews.lt 2013.03.20 13:25

Kauno „Žalgiris“ turi naują generalinį direktorių. Paulius Motiejūnas sutiko po pusantrų metų pertraukos sugrįžti į šias pareigas.

Kauno „Žalgiris“ turi naują generalinį direktorių. Paulius Motiejūnas sutiko po pusantrų metų pertraukos sugrįžti į šias pareigas.

P. Motiejūnas tapo VšĮ „Kauno Žalgirio rėmėjas“ direktoriumi ir valdybos pirmininku. „Žalgirio“ klubą valdanti valdyba taip pat turi du naujus narius – Auksę Zakrienę ir Donatą Urniežių, o iš anksčiau joje lieka Angelė Dementavičiūtė ir Martynas Ugianskis.

„Žalgirio“ vadovams P. Motiejūnas buvo kėlęs sąlygą, kad sugrįžtų tik tuo atveju, jei klube visiškai neliktų Vladimiro Romanovo.

Anot naujojo klubo direktoriaus, tikimasi, kad ši sąlyga bus įgyvendinta.

„Teisiškai esame tvirti, kad sprendimus priimame mes patys. Valdyba ir valdybos pirmininkas – mūsų rankose. Garantuojame, kad visi pinigai, kuriuos gausime, eis žaidėjams“, – sakė P. Motiejūnas.

„Žalgiryje“ P. Motiejūnas dirbo iki 2011 metų lapkričio. Po to jis užėmė LKF vykdančiojo direktoriaus pareigas. Darbus federacijoje jis tęs ir toliau.

„Turiu likti ir federacijoje, – sakė P. Motiejūnas. – Esame kalbėję ir su rinktinių treneriais, ir su federacijos vadovais, kad yra pradėti projektai, kuriuos esu apsiėmęs ir turiu pabaigti. Iki Europos čempionato pabaigos dirbsiu ir federacijoje, stengdamasis suderinti abu darbus.“

Vienas svarbiausių ir pagrindinių naujojo direktoriaus darbų – rasti naują investuotoją klubui.

Anot P. Motiejūno, šiuo metu nėra net galimo investuotojo, todėl kalbamasis su visais, tarp jų – ir Antanu Guoga, anksčiau žadėjusiu paramą „Žalgiriui“.

„Dabar yra trys variantai, – kalbėjo P. Motiejūnas. – Pirmas – sulaukti naujo investuotojo, kurio šiuo metu nėra. Antras, liūdnasis variantas – bankrotas ir žaidėjų išsiskirstymas, klubo uždarymas. Tai realus variantas. O trečias variantas – sezono užbaigimas, skolų grąžinimo grafiko išdėliojimas ir bandymas stabilizuoti padėtį per kelis metus.“

Naujasis klubo direktorius tikisi per artimiausias dienas susidėlioti aiškesnį vaizdą apie situaciją klube. Nors žaidėjai sutinka išdėlioti mokėjimus per ilgesnį laiką, tačiau jie nori pagaliau gauti bent vieną atlyginimą. Priešingu atveju į kitos savaitės Eurolygos rungtynes jie gali ir nevykti.

„Žalgiris“ žaidėjams skolingas už 4 mėnesius, vieno mėnesio atlyginimams reikia apie 2 mln. litų.

Motiejūnas pabrėžė, kad naujoji „Žalgirio“ valdyba nepretenduoja į „Žalgirio“ areną. Jos valdymas toliau lieka UAB „Kauno arena“.