Naujienų srautas

Sportas2016.06.10 15:33

Prancūzijos fechtavimo rinktinės treneris Lietuvoje mato daug potencialo

LRT.lt 2016.06.10 15:33

Lietuvoje  vis labiau populiarėjant fechtavimo sportui, atsiranda naujų klubų ir trenerių poreikis. Birželio 3–12 d. Vilniuje vyksta Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinio solidarumo programos finansuojami fechtavimo trenerių mokymai „Techniniai trenerių kursai“.

Kursuose dalyvauja daugiau nei 20 esamų ir būsimų trenerių iš visos Lietuvos. Mokymus veda fechtavimo ekspertas, buvęs Prancūzijos fechtuotojų rinktinės treneris, maestro Hugues Leseur.

Maestro pastebėjo, kad Lietuvoje fechtavimo treneriai yra ypač motyvuoti kelti ne tik sportininkų lygį, bet ir populiarinti pačią sporto šaką. Nors fechtavimas šiuo metu Lietuvoje nėra viena populiariųjų sporto šakų, jis tikina, kad Lietuvoje šis sportas turi daug potencialo.

H. Leseur, paklaustas, kaip fechtavimą populiarinti Lietuvoje, sako, kad pradėti reikia nuo mokyklų. Fechtavimo ekspertas siūlo kreipti dėmesį į fechtavimo užsiėmimų organizavimą mokyklose, rašoma pranešime spaudai.

Kursų metu treneriai ir fechtuotojai aptarė istorines fechtavimo mokyklas, maestro išskyrė prancūzų, italų ir vengrų fechtavimo tradicijas. Jis pažymėjo, kad skirtumai tarp šių mokyklų nyksta dėl nustatytų tarptautinių fechtavimo taisyklių. Prasidėjus tarptautinėms fechtavimo varžyboms, skirtumai tarp šio sporto tradicijų pradėjo nykti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi