Sportas

2016.06.09 19:50

EURO 2016 išvakarės: seni varžovai Pele ir Maradona skelbia „taiką“

BNS 2016.06.09 19:50

Dvi didžiausios pasaulio futbolo legendos brazilas Pele ir argentinietis Diego Maradona ketvirtadienį susitiko per „parodomąsias varžybas“, skirtas Europos futbolo čempionato pradžiai.

75 metų metų Pele ir 55 metų D. Maradona net apsikabino vienas kitą, lyg parodydami, kad užmiršo savo senus nesutarimus.

„Noriu padėkoti Pele, žinome, kas jis yra ir kas visada bus. Mums reikia tokių ikonų kaip jis“, – pareiškė D. Maradona, sėkmingai pasirodęs per Argentinai pergalingą 1986 metų Pasaulio futbolo čempionatą.

Pele, tris kartus buvusio pasaulio čempiono, atsakymas taip pat buvo draugiškas.

„Svarbiausias dalykas yra taikos žinia. Labai dėkoju savo draugui Maradonai už šią galimybę ir daugybė plojimų žaidėjams, kurie šiandien buvo čia, – pasakė Pele. – Tai yra taikos momentas“.

Šios mandagios frazės nė iš tolo nepriminė tų, kurios skambėjo 2000 metais, kai Tarptautinė futbolo federacijų asociacija (FIFA) rinko geriausią XX amžiaus žaidėją.

Internetu vykusį FIFA balsavimą nesunkiai laimėjo D. Maradona. Tačiau FIFA nusprendė, kad Pele triumfo laikais interneto vartotojai buvo dar per jauni, todėl balsavimas buvo palankus D. Maradonai.

Tada buvo organizuotas FIFA žurnalo skaitytojų balsavimas, kurį triuškinančia persvara laimėjo Pele.

Galiausiai FIFA nusprendė geriausiais visų laikų žaidėjais paskelbti ir Pele, ir D. Maradoną.

„Aš turėjau žmonių balsus, Pele laimėjo neteisingai“, – pareiškė Maradona, kuris išėjo iš Romoje vykusio iškilmingo renginio, kad nematytų, kaip brazilas atsiima savo apdovanojimą.

Vėliau D. Maradona apkaltino Pele, kad šis leido savo buvusiam Brazilijos komandos draugui Garrincha „mirti skurde“. Pele atsakė, kad D. Maradona yra „nesveikas“.

Dabar D. Maradona pradžiugino minią sirgalių pasirodęs viename epizode per 30 minučių trukusias draugiškas rungtynes „penki prieš penkis“ prie „Palais Royal“, kai Pele po sausio mėnesį darytos klubo sąnario operacijos stebėjo žaidimą už šoninės linijos.