Sportas

2016.06.09 18:41

Futbolo specialistai aptarė rinktinės žaidimą ir rezultatus

LRT.lt 2016.06.09 18:41

Į pirmąjį Lietuvos vyrų futbolo rinktinės žaidimo ir rezultatų aptarimą ketvirtadienį susirinkę futbolo specialistai iš arti susipažino su rinktinės trenerių štabo darbu, išsakė nuomonę dėl komandos progreso ir diskutavo apie aktualias problemas, praneša Lietuvos futbolo federacija (LFF).

Į diskusiją kartu su dabartiniais vyrų ir jaunimo rinktinių LFF trenerių tarybos kvietimu susirinko būrys futbolo specialistų. Tarp jų - buvę šalies rinktinių treneriai Algimantas Liubinskas, Arminas Narbekovas, Benjaminas Zelkevičius, Virginijus Liubšys, Kęstutis Latoža, Rimvydas Kochanauskas, Mindaugas Čepas, Donatas Vencevičius, A lygos klubų treneriai, žiniasklaidos atstovai.

„Norisi išgirsti jūsų nuomonę, nes kiekviena yra svarbi. Nuomonės gali skirtis, bet tai gerai, nes diskusijose gimsta tiesa. Žinome, kad mums dar daug trūksta ir dar nieko nėra pasiekta. Norėčiau kad visi specialistai, aistruoliai turėtume bendrą tikslą ir eitume viena kryptimi“, - į dalyvius kreipėsi rinktinės treneris Edgaras Jankauskas.

Jis apibendrino trijų rungtynių ciklo su Estija, Latvija ir Lenkija rezultatus, komandos žaidimo tendencijas, iškilusias problemas ir tolesnę kryptį.

„Svarbiausia buvo turinys, pats principas ir supratimas, kuris veda prie rezultato. Lengviausia būtų jau šiandien paimti reitingą ir pagal jį suskaičiuoti taškus. Bet rezultatas yra mūsų darbo, tarpusavio supratimo pasekmė. Galime sustoti gynyboje, galbūt kartą atsimušime ir laimėsime. Atsitiktinis rezultatas daug neduoda. Šiandien pasisekė, rytoj nepasiseks“, - kalbėjo E. Jankauskas.

Rinktinės trenerio asistentas Rokas Garastas pristatė pasiruošimo, treniruočių planų sudarymo metodiką ir atliekamas analizes.

Žaidėjų pasirodymai klubuose, stebimi duomenų bazių pagalba, pakviestiems futbolininkams vaizdo medžiaga suteikiama dar prieš atvykstant į stovyklą, o jos metu prieš rungtynes kiekvienam suteikiama koncentruota informacija. Po stovyklos ruošiamos ataskaitos ir individualios užduotys.

Lietuvos rinktinės štabas pasitelkia moderniausią analizės programą, kuria naudojasi tokie klubai kaip „Bayern“, „Manchester United“, Anglijos ar Prancūzijos rinktinės.  Šios programos pagalba realiu laiku analizuojamos ne tik rungtynės, bet ir treniruotės.

„Jau po treniruotės žinome, kokių užduočių nepavyko įgyvendinti, kas buvo ne taip – pavyzdžiui, kad per dideli tarpai tarp gynybos ir saugų linijų. Todėl galime tai iš karto ištaisyti kitoms treniruotėms ir rungtynėms“, - pasakojo R. Garastas.

Trenerius sukvietęs LFF Trenerių tarybos pirmininkas Benjaminas Zelkevičius teigė, jog parodyta labai gera iniciatyva: „Tik taip kiekvienas galime padėti futbolui, įnešti savo indėlį. Kiekvienas dėl jo pergyvename, o jei kritikuojame, ta kritika privalo būti dalykiška, kuri skatintų tobulėti ir padėtų.“

Anot B. Zelkevičiaus, smagu matyti, jog rinktinės žaidimo kreivė kyla į viršų: „Patiko kolektyviniai komandos veiksmai, visi žinojo ką daryti. Seniai nematėme, kad rinktinė gali taip toli pasitikti varžovą. Pavyzdžiui, lenkamstai buvo staigmena, nes jie negalėjo rasti priešnuodžių. Manau, kad turime gerą kryptį. Savo žaidimo koncepcijos nereikėtų atsisakyti nepriklausomai nuo varžovo.“

Diskusijoje dalyvavę treneriai atkreipė dėmesį, jog šioms kontrolinėms rungtynėms buvo gera pasiruošta analizuojant varžovus.

„Džiugu matyti, kad federacija suteikia įrankius treneriams – jiems labai svarbi visokeriopa pagalba - kad yra darbas su analize, o štabui vadovauja treneris, kuris dirbo aukščiausiame lygyje. Manau, kad šie komponentai leidžia mums tikėtis, kad rinktinės žaidimas nesmuks“, - kalbėjo buvęs rinktinės treneris Algimantas Liubinskas.

Kalbant apie problemas, prieita prie nuomonės, jog daugeliui Lietuvos futbolininkų ypač trūksta  aukšto tempo rungtynių patirties, todėl neretai jiems pristingą jėgų lygiai kovoti su aukštesnio lygio varžovais visas 90 minučių. Aptarinėjant šį klausimą paliestos ir opiausios jaunimo ugdymo, ir klubinio futbolo problemos.

LFF generalinis direktorius Nerijus Dunauskas patikino, jog ši pirmoji panašaus pobūdžio diskusija tikrai nebus paskutinė ateityje planuojama rinktis aptarti jaunimo ar jaunių rinktinių rezultatus, kitas svarbias aktualijas.

Lietuvos vyrų rinktinė Pasaulio čempionato atrankos varžybas pradės rugsėjį rungtynėms namuose su Slovėnija.