Sportas

2016.06.09 14:30

E. Jankauskas: rungtynes stebiu kitaip, nei žmogus prie alaus bokalo

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2016.06.09 14:30

Prancūzijoje šį penktadienį prasidedančiame Europos futbolo čempionate nustebinti gali bet kuri komanda, ypač silpnesnės, teigia Lietuvos futbolo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas. Strategas viliasi, kad ateis diena, kai tokiose pirmenybėse pasirodys ir tautiečiai, tačiau iki tol esą – ilgas kelias.

E. Jankauskas LRT.lt sako ketinantis stebėti Europos futbolo čempionato rungtynes pagal galimybes: „Norisi pažiūrėti įdomesnes. Visas pamatyti bus sunku, bet kažkiek jų žiūrėsiu“.

Lietuvos rinktinės treneris teigia atkreipiantis dėmesį į įdomesnius komandų derinius, žaidimo pokyčius. „Galbūt rungtynes žiūriu kitaip, nei paprastas žiūrovas prie alaus bokalo. Man įdomios kitos detalės, o ne tik rezultatas ir įvarčiai“, – pridūrė E. Jankauskas.

LRT.lt pašnekovas tikina negalintis išskirti mėgstamos komandos čempionate, o ir įvardyti favoritus – nelengva.

„Sunku pasakyti, kas turėtų patekti į pusfinalius. Visi galvoja apie tuos pačius favoritus. Turėtų patekti stipriausi, bet šis žaidimas tuo ir įdomus, kad ne visada papuola į pusfinalius stipriausi.

Manau, visi turi galimybių nustebinti, ypatingai gali nustebinti silpnesnės komandos. Jei toliau žengs silpnesnės, vadinasi, nustebins ir vadinamieji favoritai, nes nepapuls į pusfinalius, ir silpnesnės, kurios papuls“, – LRT.lt kalbėjo E. Jankauskas.

Nuo 1996 metų pirmenybėse visuomet rungtyniaudavo 16 komandų. Dabar skaičius padidintas iki 24. E. Jankauskas sveikina tokį sprendimą.

„Kuo daugiau šalių dalyvauja ir [kuo daugiau] žmonių stebi rungtynes, tuo geriau. Manau, futbolas yra atrakcija, kuri reikalinga žmonėms bent šiek tiek atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių.

Jei auga dalyvių skaičius, padidėja tikimybė kada nors patekti ir mums. Labai norėtųsi, kad ta diena ateitų kuo greičiau, bet tai – ilgas kelias“, – LRT.lt komentavo Lietuvos rinktinės strategas.

Europos futbolo čempionatas – nuo birželio 10 d. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt!

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.