Sportas

2016.06.08 11:32

J. Kazlauskas paskelbė kandidatų sąrašą: bus ir naujų veidų

LRT.lt2016.06.08 11:32

2016 m. olimpinėms žaidynėms besirengiančios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas apsisprendė dėl žaidėjų, kurie bus kviečiami į pirmąją stovyklą Palangoje.

Iš viso sąraše – 20 žaidėjų, kurie kviečiami dalyvauti rinktinės pasirengimo stovyklose. Tiesa, dėl įvairių aplinkybių ne visi susirinks į Palangą birželio 20-ąją – pirmąją stovyklos dieną, praneša Lietuvos krepšinio federacija.

„Šiais metais kviečiamų žaidėjų sąrašas yra šiek tiek ilgesnis nei įprastai, kadangi dėl dalies žaidėjų dar yra klaustukų. Prasidėjus stovyklai dar ne visi užsienyje žaidžiantys krepšininkai gali būti baigę savo klubinius sezonus, o NBA žaidėjai, kaip įprasta, negalės prisijungti prie rinktinės nuo pirmų dienų, – sakė rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas. – Be to, kai kurie krepšininkai dar jaučia sezono metu gautų traumų padarinius, tad jiems irgi reikės laiko duoti visiškai atsigauti, pagyti. Todėl, norėdami, kad galėtų vykti normalus treniruočių procesas, turime kviestis daugiau žaidėjų. Drauge tai yra labai gera proga juos išbandyti, pažiūrėti, ar ir kiek patobulėjo per metus tie žaidėjai, kuriuos jau turėjome stovyklose pernai, kaip atrodo  mus dominantys naujokai“.

Šiemet kviečiamų kandidatų sąraše nėra nei Šarūno Vasiliausko, kuris su rinktine dalyvavo 2014 m. Pasaulio čempionate, nei Luko Lekavičiaus, kuris buvo sidabrinėje „EuroBasket 2015” rinktinėje.

„Matome, kad tos Manto Kalniečio dublerio paieškos, kurios vyksta jau trečius metus, yra ilgos ir kol kas nelabai sėkmingos. Tai sakydamas nenoriu kaip nors įžeisti ar sumenkinti žaidėjų. Tačiau jei dar pridėsime Vytenį Čižauską, kurį bandėme prieš trejus metus, daugiausia pagalbos ir geriausio rezultato sulaukėme iš Ado Juškevičiaus, kuris yra labiau antrosios pozicijos (atakuojantis gynėjas – Red.), bet reikiamu momentu gali žaisti ir kaip atakų organizatorius.

Dabartinėje rinktinėje mums svarbiau yra ne taškai, kuriuos gali pelnyti įžaidėjas, bet kaip komanda atrodo per tas minutes, kai Manto nėra aikštėje. Be to, krepšininkams, kuriuos bandėme, dėl jų fizinių duomenų nėra lengva sėkmingai žaisti gynyboje. Kiekvieną kartą matėme, kaip vos tik jiems įėjus į aikštę, varžovai iškart bando pasinaudoti ta didele ūgio ir jėgos persvara.

Jiems suteikėme daug laiko ir galimybių įsitvirtinti, todėl šiais metais duosime šansą kitiems. Vyksta paieškos procesas.

Mindaugas Girdžiūnas, pavyzdžiui, ir pernai buvo labai arti kvietimo į stovyklą, tačiau jam sutrukdė silpnokas žaidimas sezono pabaigoje per atkrintamąsias varžybas. Šiemet jo žaidimas visą sezoną buvo visai kito lygio. Vaidas Kariniauskas yra jaunas žaidėjas, kažkada konkuravęs su Luku Lekavičiumi, turintis neblogus fizinius duomenis. Tada davėme galimybę Lukui, dabar atėjo Vaido eilė. Juk tas kvietimas dar nieko negarantuoja – viskas priklausys nuo pačių krepšininkų. Kaip dirbs, toks bus ir galutinis rezultatas“, – sakė J. Kazlauskas.

Anot trenerio, situacija su Donatu Motiejūnu išlieka neaiški. „Mūsų susitikimo kovo mėnesį JAV metu Donatas sakė, kad nori žaisti rinktinėje. Pastaruoju metu su Donatu susirašėme, šio mėnesio pabaigoje jis grįš į Lietuvą, kur rengs jaunimo stovyklą. Sutarėme, kad tada susėsime ir viską ramiai aptarsime. Paties Donato noras tikrai nedingo, be jis lemia ne viską – yra ir sveikatos klausimas, ir būsimo kontrakto reikalai“.

Pirmąją stovyklą Palangoje rinktinė pradės birželio 20 d. Lietuvoje Europos vicečempionai žais šešerias kontrolines rungtynes, aplankydami penkis miestus – Klaipėdą, Vilnių, Alytų, Kėdainius ir Kauną.

Klaipėdoje J. Kazlausko vadovaujami lietuviai žais dvejas rungtynes – birželio 29 d. su Naujosios Zelandijos ir liepos 1 d. su Tuniso rinktinėmis. Po to Lietuva dalyvaus tarptautiniame turnyre drauge su Venesuelos, Nyderlandų ir Baltarusijos nacionalinėmis komandomis. Vilniuje liepos 10 d. lietuviai žais su Amerikos žemyno čempione Venesuela, liepos 12 d. Alytuje – su ambicingaisiais olandais, o liepos 14 d. Kėdainiuose – su siekiančiais grįžti į Europos elitą kaimynais baltarusiais.

Lietuvos rinktinės palydėtuvės vyks liepos 18 d. „Žalgirio” arenoje Kaune – su Ispanija, kuri, kaip ir lietuviai, iškovojo tiesioginius kelialapius į Rio per Europos čempionatą pernai.

2016 m. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatų sąrašas

ŽaidėjasAmžiusŪgisPozicijaKomanda 2015-2016
Vaidas Kariniauskas 22 197 G Kymio „G.S. Kymis“, Graikija
Mindaugas Girdžiūnas 27 188 G Klaipėdos „Neptūnas“
Adas Juškevičius 27 194 G Vilniaus „Lietuvos rytas“
Mantas Kalnietis 29 195 G Milano „EA7 Emporio Armani“, Italija
Renaldas Seibutis 30 196 G Kauno „Žalgiris”
Artūras Milaknis 29 198 G Kazanės UNIKS, Rusija
Marius Grigonis 22 198 G Manresos ICL, Ispanija
Rokas Giedraitis 23 198 P „Šiauliai”
Deividas Gailius 28 200 P Vilniaus „Lietuvos rytas“
Edgaras Ulanovas 24 198 P Kauno „Žalgiris”
Jonas Mačiulis 31 198 P Madrido „Real“ , Ispanija
Mindaugas Kuzminskas 26 205 P Malagos „Unicaja“, Ispanija
Domantas Sabonis 20 208 P Gonzagos universitetas, JAV
Paulius Jankūnas 32 205 P Kauno „Žalgiris“
Donatas Motiejūnas 25 213 P „Houston Rockets”, JAV
Artūras Gudaitis 22 208 C Vilniaus „Lietuvos rytas“
Darjušas Lavrinovičius 36 212 C Emilijos Redžo „Grissin Bon“, Italija
Robertas Javtokas 36 211 C Kauno „Žalgiris“
Antanas Kavaliauskas 31 208 C Vilniaus „Lietuvos rytas“
Jonas Valančiūnas 24 213 C „Toronto Raptors”, Kanada
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.