Sportas

2016.06.08 11:32

„Raptors“ regi J. Valančiūną ir D. Sabonį viename NBA klube

15min.lt2016.06.08 11:32

„Phoenix Suns“ vadovams gerą įspūdį palikęs Domantas Sabonis sužavėjo ir „Toronto Raptors“ komandą. Jono Valančiūno klubo peržiūroje sudalyvavusio lietuvio žaidimą teigiamai įvertino „Raptors“ generalinio direktoriaus Masai`aus Ujiri asistentas Danas Tolzmanas. Jo teigimu, 20-metis krepšininkas tiktų į porą po krepšiu J.Valančiūnui.

„Ieškome žaidėjo, kuris galėtų rungtyniauti su Valančiūnu. O Domantas yra labai geras komandinis žaidėjas, – 211 cm ūgio žaidėją gyrė D. Tolzmanas. – Su juo kiti tampa geresni. Jo tobulėjantis metimas iš vidutinio nuotolio, atkovoti kamuoliai, užtvaros, energija... Ar tai būtų Valančiūnas, ar bet kuris kitas aikštėje, Sabonis yra toks, kuris atitinkamose situacijose gali kitų žaidimą pakelti į kitą lygį.“

„Gebėjimas padaryti kitus geresniais“ labiau būdingas įžaidėjams, todėl Domantas šiuos „Raptors“ atstovo žodžius turėtų priimti kaip didžiulį komplimentą.

„Raptors“ NBA naujokų biržoje turės 9-ojo šaukimo teisę. Realu, kad D. Sabonis galėtų patekti į Torontą – tą prognozuoja, pavyzdžiui, „NBA Draft“. Tačiau patys „Raptors“ dar nėra tiksliai nusprendę, ką darys su šaukimu – jį gali ir iškeisti.

Tačiau akivaizdu, kad jei 9-uoju šaukimu „Raptors“ stiprins komandą, Domantas yra vienas kandidatų per ceremoniją užsidėti Toronto kepurėlę.

„Jis parodė tą energiją, tą variklį, kokį matėme ir koledže. Svarbiausia, kad už jo statistiką jam labiau rūpi komandiniai pasiekimai. O mes Toronte kuriame būtent tokią aurą“, – D. Sabonio treniruote Toronte džiaugėsi D. Tolzmanas.

Kaip jau įprasta, D. Sabonis turėjo individualią treniruotę. Kol kiti NBA naujokai dažniausiai praktikuojasi žaisdami trise prieš tris, Domantas vienas dirbo su „Raptors“ treneriais. Toks yra jo agentų planas.

D. Tolzmano teigimu, individualios treniruotės gali būti dar sunkesnės nei bendros, nes jos gerokai labiau išvargina, o žaidėjas valandą tyrinėjamas lyg per mikroskopą.

Individualioje treniruotėje „Raptors“ galėjo akyliau patikrinti Domanto metimo techniką, kojų darbą, bendravimą su treneriais. Šie neliko nusivylę. Beje, pastebėjo, kad aukštaūgio metimas iš vidutinio nuotolio gerėja.

„Daugelis nuvertina jo fizines savybes. Aišku, jis neskraidys virš lanko, bet yra fiziškai pajėgesnis, nei daugelis galvoja. Žinoma, jį reikia išnaudoti atitinkamose situacijose. Jam nereikia mėtyti virš lanko alley-oop'ų“, – pasakojo D. Tolzmanas.

NBA klubų peržiūrose Domantas sulaukė daug dėmesio ir dėl genų. Amerikiečiai prisimena legendinį jo tėvą Arvydą Sabonį.

„Jo genai matosi, – pridūrė D. Tolzmanas. – Kai vaikai auga krepšinio aplinkoje, jie įgija kitokį supratimą. Pažiūrėkite į tą patį Stepheną Curry, kurio tėvas žaidė „Raptors“, o pats Stephas padavinėdavo žaidėjams kamuolį.

Tokie žmonės valgo, miega ir kvėpuoja krepšiniu. Toks yra Domantas. Jis labai greitai viską perpranta. Paprasti žmonės tokio jausmo neturi ir šį pojūtį labai sunku pamatuoti“.​

NBA naujokų birža Brukline vyks birželio 23-ąją. Domantui prognozuojamas 7–20 šaukimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.