Sportas

2016.06.08 10:47

Lietuvos rinktinė prieš EURO 2016 dalyves – faktai, skaičiai ir įdomybės

Paulius Cubera, 15min.lt 2016.06.08 10:47

Artėjant Europos futbolo čempionatui portalas 15min pristato įdomiausius faktus ir skaičius iš Lietuvos rinktinės susitikimų su „Euro 2016“ dalyvėmis. ar žinote, kuris Prancūzijos stadionuose bėgiosiantis futbolininkas dažniausiai skriaudė mūsų šalies komandą? Kuriai ekipai pralaimėjome skaudžiausiai? Prieš kurią pasiekta didžiausia pergalė?

Iš 24-ių Europos čempionato dalyvių Lietuvos rinktinė aikštėje nėra susidūrusi ir artimiausiu metu nesusidurs su dviem komandomis – Velsu ir Turkija.

Daugiausia kartų, net po 11, esame išbandę jėgas su Rumunija ir Lenkija, 9 sykius rungtyniavome su Ukraina. Pergales esame pasiekę tik prieš 7 iš 22 komandų, žaisiančių „Euro 2016“.

Tačiau skaudžiausią nesėkmę mes patyrėme žaisdami prieš Šveicariją. Tiesa, tai įvyko labai seniai, 1924 metų olimpinėse žaidynėse – Šveicarijos rinktinė mus sutriuškino net 9:0.

Didžiausia mūsų pergalė prieš „Euro 2016“ dalyvausiančią komandą užfiksuota 2008 metų rugsėjį, kai naujojo trenerio Jose Couceiro vadovaujama Lietuvos rinktinė išvykoje 3:0 nepaliko vilčių Rumunijai.

Blogiausią įvarčių santykį, net minus 19, turime žaisdami su Švedijos rinktine, kuri per penkerias tarpusavio rungtynes įmušė 22 įvarčius. Vis dėlto du susitikimai su švedais vyko dar tarpukariu – 1932 m. Stokholme pralaimėta 1:8, po penkerių metų Karlstadte – 0:7.

Kas mūsų vartininkus skriaudė dažniausiai. Iš visų „Euro 2016“ rungtyniausiančių ir kada nors į Lietuvos rinktinės vartus įmušusių žaidėjų, daugiausia sykių tai pavyko padaryti islandui Eidurui Gudjohnsenui ir šveicarui Xherdanui Shaqiri. Jie rungtyniaudami su Lietuva yra pelnę po 3 įvarčius.

Po du kartus yra pasižymėję anglas Harry Kane'as, vengrai Tamasas Priskinas ir Balaszas Dzsudzsakas bei čekas Michalas Kadlecas. Tarp garsesnių po kartą įmušusių vardų yra Wayne'as Rooney, Robertas Lewandowskis, Davidas Silva.

Kiti įdomūs faktai:

– Iki 2007 metų spalio 17 dienos Michelis Platini buvo rezultatyviausias visų laikų Prancūzijos futbolininkas, tačiau Thierry Henry pelnė du įvarčius į Lietuvos rinktinės vartus ir legendą aplenkė

– Šveicarų pergalė 9:0 prieš Lietuvą 1924 metais yra didžiausia šalies futbolo istorijoje. Lietuvių skaudžiausia nesėkmė užfiksuota tais pačiais metais – 0:10 nusileista Egiptui

– Vienas Anglijos rinktinės lyderių Harry Kane'as praėjusiais metais savo pirmąjį įvartį rinktinėje įmušė žaisdamas su Lietuva

– Šiemet pirmą kartą pasižymėti nacionalinėje komandoje pavyko rumunui Nicolae Stanciu

– „Euro 2016“ rungtyniaus 29 futbolininkai, įmušę įvarčius į Lietuvos rinktinės vartus

– Vyriausias jų bus legendinis islandas Eiduras Gudjohnsenas, mušęs dar 2002 metais