Sportas

2021.04.21 07:32

Superlygos projektas žlunga – visi 6 klubai iš Anglijos pranešė apie pasitraukimą

LRT.lt2021.04.21 07:32

Visi šeši Anglijos futbolo klubai antradienio vakare jau po vidurnakčio Lietuvos laiku oficialiai pranešė apie pasitraukimą iš naujai planuotos ir tik sekmadienį vakare pristatytos Superlygos. Pirmasis oficialiai tai padarė „Manchester City“ , o vėliau jais pasekė ir kitos futbolo tėvynės komandos.

Šeichų iš Jungtinių Arabų Emyratų valdomas „Man City“ klubas anksčiausiai iš visų antradienio vakarą oficialiai pranešė apie pasitraukimą iš naujojo futbolo projekto.

Po žinios paskelbimo „Man City“ interneto svetainė, neatlaikiusi internautų srauto, net buvo nulūžusi.

Nors antradienio vakarą vyko visų 12 komandų nuotolinis susitikimas, „Man City“ savo sprendimą išplatino dar jam nesibaigus. Antradienio vakare vyko ir ekipos trenerio Josepo Guardiolos spaudos konferencija prie trečiadienio „Premier“ lygos rungtynes su „Aston Villa“, tačiau ispanas konferencijoje pasakė, kad į klausimus apie Superlygą neatsakinės.

Daugybė Anglijos futbolo sirgalių nuo sekmadienio reiškė nepasitenkinimą savo klubų sprendimais jungtis prie Superlygos, antradienį prie „Stamford Bridge“ stadiono Londone į protestą susirinko daugiatūkstantinė „Chelsea“ sirgalių minia. Jų komanda tuo metu žaidė su „Brighton“ ekipa (mačas baigėsi 0:0).

Artėjant vidurnakčiui „Twitter“ tinkle pranešimus vienas po kito ėmė platinti ir futbolininkai, ne vienas jų rungtyniaujantis vadinamajame didžiajame klubų šešete. Tai iniciavo „Liverpool“ kapitonas Jordanas Hendersonas, sukvietęs visų „Premier“ lygos kapitonų susitikimą, kuriame žaidėjai sprendė, ką jiems daryti.

„Mums tai nepatinka ir mes to nenorime. Tai mūsų bendra pozicija. Mūsų atsidavimas šiam futbolo klubui ir jų sirgaliams yra absoliutus ir besąlygiškas“, – tokiu pranešimu vienas po kito ėmė dalintis žaidėjai.

Netrukus pasipylė oficialių naujienų srautas.

„Mes padarėme klaidą ir dėl jos atsiprašome“, – pranešime apie pasitraukimą iš Superlygos rašo Londono „Arsenal“ ekipa. „Manchester United“ teigė, kad „atidžiai klausėsi sirgalių ir šalies valdžios“ nuomonės.

Likusieji – „Chelsea“, „Tottenham“ bei „Liverpool“ – apie pasitraukimą iš Superlygos pranešė kur kas formaliau, tačiau auštant trečiadienio rytui Anglijos futbolo gerbėjai jautėsi apgynę savo mėgstamą sportą ir futbolo tradicijas.

Likusios šešios Superlygos komandos – Madrido „Real“ ir „Atletico“, „Barcelona“, „AC Milan“, Milano „Inter“ bei Turino „Juventus“ – kol kas lieka lygoje ir jau paskelbė, kad projektas bus tęsiamas, tačiau kitokia forma.

Antradienio vakarą buvo daug gandų, kad „Atletico“ bei „Inter“ jau pasitraukė iš Superlygos, tačiau kol kas tokia informacija nėra patvirtina. Skelbiama, kad klubai, prisijungę prie lygos, pasirašė griežtas sutartis, pagal kurias pasitraukus gresia didelės baudos. Ši informacija irgi kol kas nėra patvirtinta.

UEFA prezidentas Aleksandras Čeferinas iškart po „Man City“ pasitraukimo pareiškė „sveikinantis komandą su sugrįžimu į Europos futbolo šeimą“. Vėliau Anglijos klubų pasitraukimą pasveikino tiek UEFA, tiek Anglijos Futbolo asociacija (FA).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt