Sportas

2013.03.20 07:58

Lietuvos krepšinio rinktinės medikas: „Real“ negalvojo apie M. Pociaus ateitį

Lietuvos krepšinio rinktinės medikas Vytenis Trumpickas beveik neabejoja, kad krepšininkas Martynas Pocius vasarą galės rungtyniauti visa jėga. Jo manymu, žaidėjas priėmė labai teisingą sprendimą operuotis pas vieną geriausių šalies medikų Rimtautą Gudą.  

Lietuvos krepšinio rinktinės medikas Vytenis Trumpickas beveik neabejoja, kad krepšininkas Martynas Pocius vasarą galės rungtyniauti visa jėga. Jo manymu, žaidėjas priėmė labai teisingą sprendimą operuotis pas vieną geriausių šalies medikų Rimtautą Gudą.

Trečiadienį Lietuvos rinktinės žaidėjas grįš į Lietuvą, kur Kauno klinikose jam bus operuojama dešinės kojos pėda.

„Martynui įvykęs stresinis lūžis, tačiau kuomet jis viešėjo Kaune, mes padarėme pakartotinius tyrimus ir profesorius Rimtautas Gudas iš karto pamatė, kad reikalinga operacija. Sportininkui su tokia sprogstamąja jėga ir krūviais beveik nėra šansų sugyti. Jeigu ir sugytų, traumos priežastis nebūtų pašalinta“, – 15min.lt sakė V.Trumpickas.

Jo teigimu, mūsų šalies medikai pasirūpins, kad M. Pociui šios traumos pasekmės ateityje nepasikartotų.

„Mes norime, kad Martynas žaistų dar dešimt metų, todėl pabandysime tiksliai išsiaiškinti, kokia yra jo kojos būklė. Kadangi čiurnoje dar nuo senų traumų, krūvių atsirado ataugėlių, kurios ir sukelia netaisyklingą apkrovą, per operaciją pašalinsime ir jas. Kauliuką tvirtinsime specialiais sraigtais, jeigu nepavyks su sraigtais, tuomet panaudosime plokšteles ir sutvirtinsime kaulą“, – mediciniškai situaciją paaiškino V. Trumpickas.

Tokio pobūdžio operacija nėra sudėtinga ir sportininkams atliekama gana dažnai. Panašią traumą praėjusią vasarą patyrė Kauno „Žalgiryje“ rungtyniaujantis Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Robertas Javtokas. Jis pėdos skausmus pajuto turnyre Venesueloje, kur buvo dalijami olimpiniai kelialapiai. Sukandęs dantis R.Javtokas padėjo Lietuvos rinktinei iškovoti olimpinį kelialapį, bet į Londono olimpines žaidynes jau nebenuvažiavo. Jam buvo nustatytas stresinis pėdos lūžis, atlikta operacija. R.Javtokas tik neseniai vėl pradėjo žaisti.

M.Pocius kojos skausmus taip pat pajuto turnyre Venesueloje, bet ryžosi žaisti ir olimpinėse žaidynėse. „Prieš olimpines žaidynes gydytojai suleido į koją vaistų, kelias dienas pailsėjau ir skausmą pavyko sumažinti. Sezoną pradėjau būdamas visiškai sveikas, bet praėjo vos keli mėnesiai ir aš, kaip sakant, sugriuvau. Viskas susidėjo. Kelias, pėda, čiurna...“, – kovo pradžioje 15min.lt pasakojo krepšininkas.

V. Trumpickas patikino, kad M.Pociui reabilitacija po traumos neturėtų užtrukti ilgiau nei 4 mėnesius.

„Tik po operacijos galėsime tiksliai pasakyti, kiek užtruks gydymas, tačiau jau dabar matome, kad rimtesnių bėdų Martyno kojoje nėra. Greičiausiai gydymas tęsis apie 3–4 mėnesius, todėl jis tikrai suspės pasveikti iki Lietuvos krepšinio rinktinės stovyklos“, – teigė medikas.

Dešinės kojos pėdos skausmus 26-erių M.Pocius ėmė justi dar gruodį, tačiau ilgą laiką medikai negalėjo nustatyti tikslios skausmų priežasties. Tik prieš kelias savaites paaiškėjo, kad žaidėjui diagnozuotas stresinis pėdos lūžis.

„Dabar jau aišku, kad tas laukimas buvo betikslis. Buvo prarasti du mėnesiai, buvo laukiame kažkokio stebuklo, o stebuklų profesionaliame krepšinyje nebūna. Suprantama yra ir klubo pozicija, nes klubas norėjo, kad Martynas žaistų, pabaigtų šį sezoną, o tada jau, kaip sakoma, daryk, ką nori. Taip jis galėjo palaidoti ne tik šį sezoną... Mes galvojame apie Martyno ateitį, norime, kad jo karjera tęstųsi dar ne vienerius metus“, – sakė V.Trumpickas.

Pats M.Pocius 15min.lt prisipažino, kad išlieka optimistas, o galimybė pasveikti iki vasaros jį motyvuoja labiausiai.