Sportas

2016.06.08 21:22

P. Ambrazevičius: futbolo viešose vietose nežiūriu dėl besireiškiančių „ekspertų”

Miglė Talalytė, LRT.lt 2016.06.08 21:22

Artėjančio Europos futbolo čempionato varžybas LRT TELEVIZIJOS laidos „Kas ir kodėl?“ vedėjas Paulius Ambrazevičius ketina stebėti namuose – mat viešose vietose transliacijas stebėti trukdo komentuojantys aplinkiniai. Paklaustas apie palaikomas valstybes, pašnekovas apgailestavo, kad šiame čempionate neteks išvysti dviejų mėgstamiausių rinktinių, tad visas viltis jis dės į debiutuojančią Islandiją.

– Ar žiūrėsite Europos futbolo čempionatą ir už ką sirgsite?

– Kaip ir per kiekvieną čempionatą – žiūrėsiu tiek, kiek pajėgsiu. Žinau, kad tikrai galėsiu stebėti ne visas varžybas, nes būsiu išvykęs tai vienur, tai kitur.

Kadangi čempionate nėra mano visų laikų mėgstamiausios – Lietuvos rinktinės, nėra ir olandų, kuriems keliolika paskutinių metų simpatizuoju, šiemet palaikysiu mums draugišką Islandiją, kuriai tai bus debiutas aukščiausio rango čempionate. Be to, kai jie žais pirmąsias savo rungtynes, būsiu Islandijoje, tad norėsis, kad aplinkiniai būtų kuo laimingesni.

– Gal turite kokių prognozių, kaip rinktinėms seksis čempionate?

– Prognozių pernelyg nemėgstu, bet jeigu reikėtų lažintis, sakyčiau, kad pusfinaliuose susitiks Ispanija – Anglija ir Vokietija – Prancūzija, o kaip klostysis kitos varžybos – nežinau.

– Ar žiūrite visas rungtynes, ar tik tų rinktinių, kurias palaikote?

– Stengiuosi pažiūrėti kuo daugiau, nes kai žaidžia geriausios žemyno ar pasaulio rinktinės – įdomu būna visada.

– Kurią vietą Jūsų mėgstamiausių sporto šakų sąraše užima futbolas?

– Kaip tikras lietuvis, mėgstu krepšinį, bet ne tiek, kiek anksčiau, tad futbolas vis labiau tvirtinasi mano mėgstamiausių sporto šakų pirmoje vietoje. Krepšinyje man įdomios NBA ir LKL atkrintamosios varžybos, o futbole galiu žiūrėti bet kurio čempionato ar lygos bet kurį etapą.

– Ar turite kokių rungtynių žiūrėjimo tradicijų?

– Stengiuosi kuo daugiau rungtynių žiūrėti namie, nes viešose vietose labai nepatinka tie vis atsirandantys „ekspertai”, kurie savo „žiniomis” ir patarimais gadina kitiems žiūrėjimo džiaugsmą.

Jeigu žiūriu viešumoje, tai darau su žmonėmis, su kuriais tikrai žinau, kad bus malonu ir smagu. O labiausiai mėgstu futbolą žiūrėti stadione, ypač Lietuvoje, kur esi prie pat aikštės ir viską matai labai gerai.

– Ar pats žaidžiate futbolą?

– Deja, ne. Augau kaime, kur futbolas buvo visiškai nepopuliarus, o ir tinkamų sąlygų nebuvo – jeigu trys prieš tris žaisti krepšinį gali visiškai laisvai, futbolui tiek žmonių neužtekdavo. Bet su malonumu futbolą žiūriu ir juo mėgaujuosi.