Sportas

2016.06.07 11:48

„Euro 2016“: neapsiplunksnavę viščiukai ir žilagalviai seneliai

15min.lt 2016.06.07 11:48

Europos futbolo čempionatas – ne vaikų žaidimo aikštelė, tačiau bene geriausius šansus laimėti pirmenybėse turinti Vokietijos rinktinė į Prancūziją atsiuntė vieną jauniausių komandų. Jaunesni už vokiečius šią vasarą bus tik taip pat neblogai vertinami anglai.

Vyriausią rinktinę turės airiai

Pačią vyriausią rinktinę Prancūzijoje turės airiai. Airijos rinktinės amžiaus vidurkis šiemetinėse pirmenybėse sieks 29,8 metų.

Pagal šį rodiklį Martino O'Neillo vyrai lenkia rusus, čekus ir italus.

Roy`us Hodgsonas į pirmenybes siunčia pačią jauniausią komandą. Anglijos rinktinės amžiaus vidurkis Prancūzijoje sieks 25,8 metų – mažiausiai iš visų „Euro 2016“ dalyvių.

Nedaug vyresnes komandas čempionate turės ir pasaulio čempionai vokiečiai ar šveicarai su belgais.

Anglijos rinktinės sudėtyje šiemet rungtyniaus ir pats jauniausias čempionato žaidėjas. Pasirengimo cikle puikią formą demonstravęs aštuoniolikmetis „Manchester United“ puolėjas Marcusas Rashfordas sulaukė trenerio palankumo.

Visgi jauniausio visų laikų čempionato futbolininko rekordo anglas nepagerins. Šis istorinis įrašas ir toliau priklausys olandui Jetro Willemsui, kuris praėjusiose pirmenybėse pasirodė mače su danais, kai jam tebuvo 18 metų, 2 mėnesiai ir 10 dienų.

Ne ką mažesnius vaidmenis R. Hodgsonas savo taktinėse schemose skirs ir kitiems jaunuoliams: 20-ečiui Dele Alli, 21-erių Raheemui Sterlingui, 22-ejų Harry Kane`ui, Rossui Barkley, Ericui Dieriui ar Johnui Stone`ui. Anglijos rinktinėje tarp 23 narių yra vos keturi trisdešimtmečiai.

Vyriausias treneris – anglas

Įdomu, jog pačią jauniausią turnyro komandą treniruosiantis R. Hodgsonas bus vyriausias turnyro strategas. 68-erių metų specialistas gyvenimiška patirtimi lenkia visus likusius 23 trenerius. Metais jaunesni yra Ukrainai vadovaujantis Michailas Fomenka bei vienas iš Islandijos trenerių švedas Larsas Lagerbackas.

Jauniausio trenerio etiketę bus galima klijuoti Rusijai diriguojančiam Leonidui Sluckiui. 45-erių vairininkas yra metais jaunesnis už Velso trenerį Chrisą Colemaną, Italijos strategą Antonio Conte bei Šiaurės Airijos atstovą Michaelą O'Neillą.

Vyriausias – legendinis vengras

Vengrijos rinktinės vartininkas Gaboras Kiraly pasmerktas rekordiniam įrašui dar prieš čempionatą. Dėl savų pilkų kelnių pasaulio futbolo gerbėjams žinomas veteranas jau yra 40-ies ir jei išbėgs į aikštę, taps visų laikų vyriausiu Europos čempionatų žaidėju.

Jei to nepavyks padaryti jam, neabejojama, kad rekordą pasieks devyniolika dienų už G. Kiraly jaunesnis Airijos vartininkas Shay`us Givenas.

Iki šiol pačiu vyriausiu pirmenybių žaidėju laikomas vokietis Lotharas Matthausas, kuriam 2000-ųjų metų pirmenybėse rungtynėse prieš Portugaliją (0:3) buvo 39 metai, 2 mėnesiai ir 30 dienų.