Naujienų srautas

Sportas2016.06.06 12:34

Regatoje „Galvės taurė 2016“ pergalę išplėšė jachta „Bestija“

LRT.lt 2016.06.06 12:34

Sekmadienio vakarą Trakuose uždaryta didžiausia buriuotojų šventė – regata „Galvės taurė 2016. Po tris dienas trukusių jachtų varžybų, 5-osios „Galvės taurės“ regatos taures trijose pagrindinėse grupėse iškovojo jachta „Bestija“ (kap. A. Žižys), jachta „Alfeta“ (kap. M. Sakalauskas) ir jachta „Vainius“ (kap. M. Šeputis).  

Jubiliejinė 5-oji regata „Galvės taurė“ šiemet sutraukė daugiau kaip 100 jachtų ir per 250 buriuotojų. Trakuose vykstančiose jachtų lenktynėse varžėsi buriuotojai ne tik iš Lietuvos miestų, bet ir iš Latvijos, Estijos ir Baltarusijos.

Įgulos varžėsi trumpose, sportinėse distancijose aplink bojas, taip pat turėjo įveikti ir vieną ilgesnį – navigacinį plaukimą Galvės ir Skaisčio ežeruose, rašoma pranešime spaudai.

Nepaisant to, kad penktadienį suplanuotus plaukimus teko atidėti dėl silpno vėjo, likusias regatos dienas oras regatai buvo daugiau nei palankus, švietė saulė, pūtė stiprokas šiaurės vakarų vėjas, vietomis nelepinęs ir 16 m/s siekusiais gūsiais. Todėl įtampos ir sportinio azarto regatos dalyviams tikrai netrūko.

Iš viso „Galvės taurė 2015“ startavo daugiau kaip 100 burlavių, iš jų 13 „Platu 25“ grupėje, 9 „ORC“ ir 16 „Open“ grupėse.

Pirmą vietą „Platu 25“ grupėje išplėšė jachta „Bestija“ (kap. A. Žižys), „ORC“ grupėje iškovojo kauniečių buriuotojų jachta „Alfeta“ (kap. M. Sakalauskas), grupėje „Open“ pirmoji vieta atiteko jachtai „Vainius“ (kap. M. Šeputis). 

Didelę regatos „Galvės taurė 2016“ dalyvių dalį sudarė vaikai. Jie varžėsi „Optimist“, „Cadet“, „Laser Radial“, „Laser 4.7”, „RS FEVA“, „RS Tera“, „RS Aero“ grupėse.

„Laser Radian grupėje nepralenkiamas buvo Augustas Pajarskas, „Laser 4.7“ grupės nugalėtoja tapo Elzė Matijošiūtė, „RS Feva“ grupėje pirmąją vietą iškovojo Radvilas Janulionis, „RS Tera“ grupėje pirmasis atplaukė Mantas Jankūnas, o „RS Aero“ grupė lyderiu tapo Kristo Ounap iš Estijos.

„Cadet“ grupėje pirmieji atplaukė Artur Kapitanov ir Andrius Mičiulis, „Optimist A“ grupėje nugalėjo Rimvydas Mažunavičius, „Optimist B“ grupės lydere tapo  Rūta Mažunavičiūtė.

Regatą „Galvės Taurė“ organizuoja kreiserinį sportinį buriavimą propaguojanti asociacija „Gero vėjo klubas“ ir vaikų buriavimo įgūdžius ugdančia asociacija „Trakų buriuotojų klubas“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi