Sportas

2016.06.06 10:24

Byla dėl galimų aferų LKF: prokurorė neturėjo kito pasirinkimo

Dainius Sinkevičius, DELFI.lt2016.06.06 10:24

Prieš ketverius metus pradėto tyrimo dėl 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatui Lietuvoje skirtų lėšų galimo pasisavinimo ir iššvaistymo, medžiaga atsidūrė ant teisėjų stalo.    

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį atvertė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl sukčiavimo, dokumentų klastojimo, deklaracijos nepateikimo bei piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi pateikti buvusiam Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generaliniam direktoriui Mindaugui Balčiūnui. Ikiteisminį tyrimą atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir prokuratūros pareigūnai kaltinimus pateikė ir juridiniam asmeniui – LKF.

Prieš teismą taip pat stojo buvęs Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius, jo padėjėjas Darius Simėnas, Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro viešbutyje dirbantis Bronislavas Pliavga, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėjas Antanas Stoka, LKF narės Rasa Liuiminienė ir Ramutė Alvyrutė Čižauskaitė, viešbučio „Romantic“ vadovė Dalia Kuklierienė.

Papirkimu kaltinama D. Kuklierienė jau nuteista kitose dviejose bylose. Tyrimą šioje byloje atlikę pareigūnai įtaria, nuo 2010 m. balandžio iki 2010 m. rugsėjo mėnesio, piktnaudžiaudjanttarnybine padėtimi, klastojant dokumentus, buvo užvaldytas svetimas didelės vertės turtas, priklausantis Panevėžio miesto savivaldybei. Kaltinimuose nurodyta, kad šio turto vertė – 686 tūkst. 978,68 Eur. Būtent tokiai sumai ir yra pareikštas ieškinys, dėl to yra areštuotas M. Balčiūno turtas.

Trijų teisėjų kolegijai atvertus baudžiamąją bylą paaiškėjo, kad į posėdį dėl užimtumo kitose bylose neatvyko du advokatai, todėl nagrinėjimą teko atidėti. Bet viešbučio „Romantic“ vadovė D. Kuklierienė, kuri kaltinama papirkimu, sulaukė gerų naujienų – valstybinį kaltinimą palaikanti prokurorė Aurelija Gališanskytė teismo paprašė verslininkei nutraukti bylą, nes suėjo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn senaties terminas. Prašymą nutraukti bylą teismo iš anksto buvo raštu paprašiusi ir pati D. Kuklierienė, ir jos advokatas Algimantas Kliunka, pažymėję, kad senaties terminas suėjo birželio 5 d.

Ar šis prašymas bus patenkintas, teisėjų kolegijos pirmininkė Aušra Valinskienė žada paskelbti liepos 11 d. Tačiau bylą iš esmės teisėjai žada pradėti nagrinėti tik rudenį – kitas posėdis suplanuotas rugsėjo 12 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt