Sportas

2016.06.05 20:09

Prieš dvikovą su Lenkija prie futbolo rinktinės prisijungė du žaidėjai

LRT.lt 2016.06.05 20:09

Lietuvos futbolo rinktinės gretas Lenkijoje papildė iš Kazachstano atvykę Artūras Žulpa ir Georgas Freidgeimas, kurie jau dalyvavo komandos treniruotėje, rašoma Lietuvos futbolo federacijos pranešime spaudai. 

Šeštadienio vakare lietuvių pratybos prieš kontrolines rungtynes su Lenkija vyko J. Pilsudskio vardo stadione, kuriame žaidžia „Cracovia“ klubas. Tai – tik antras pagal dydį stadionas Krokuvoje. Pirmadieno dvikova vyks didesniajame H. Rymano stadione, kur šeimininkauja „Wisla“.

Tiek G. Freidgeimas, tiek A. Žulpa iki paskutinių savaičių nežinojo, ar galės šią vasarą prisijungti prie rinktinės, nes Kazachstano čempionate pertrauka nebuvo numatyta.

„Buvo labai apmaudu likus mėnesiui iki rinktinės stovyklos vis klausinėjau. Bet likus dviem savaitėms iki stovyklos Kazachstanas pasirinko priešininką kontrolinėms rungtynėms. Tik tada man patvirtino, kad išleis vienerioms rungtynėms su Lenkija, – kalbėjo G. Freidgeimas. – Bus labai įdomu pasitikrinti jėgas prieš žaidėjus, kurie rungtyniaus Europos čempionate.“

„Pabūsiu čia tik tris dienas, bet labai norėjau. Prašiau klubo valdžios leisti atvykti ir į Baltijos taurę, bet turėjome svarbias rungtynes Kazachstano čempionate, – sakė A. Žulpa – Mums sužaisti su tokia gera komanda kaip Lenkija bus neįkainojama patirtis. Bet nemanau kad susispausime gynyboje, stengsimes žaisti drąsiai.“

Paskutinėse rungtynėse lietuviai svečiuose nepasinaudojo geromis progomis ir nusileido Latvijai, kuri po lygiųjų su estais tapo Baltijos taurės nugalėtojais. Nepaisant šios nesėkmės, Lietuvos rinktinėje išliko pozityvios nuotaikos.

„Išanalizavome abi Baltijos taurės rungtynes. Antros su latviais buvo netgi geresnės nei pirmos su estais nepaisant rezultato. Todėl liko apmaudas ir pyktis, jausmas, kad buvome verti daugiau nei turime. Tačiau turime pasiimti pozityvius dalykus ir žengtį priekį“, – tikino treneris Edgaras Jankauskas.

„Nuotaikos tikrai nėra prastos. Esame nusiteikę pozityviai ir eisime laimėti, nors varžovas ir labai pajėgus, – sakė  vienas rinktinės senbuvių Deividas Česnauskis. – Paėmus kiekvieną žaidėją, kur jie žaidžia, mes negalime lygintis. Bet žaidžia ne pavardės, o komanda. Lietuva tikrai gali pakovoti.“ 

Lietuvos ir Lenkijos rinktinės dvikova vyks pirmadienį nuo 19 valandos mūsų laiku. Rungtynės bus transliuojamos per LRT KULTŪRĄ.