Sportas

2016.06.05 13:20

„Žalgirio“ gretas papildė puolėjas iš Serbijos

ELTA 2016.06.05 13:20

Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubą papildė patyręs Serbijos rinktinės puolėjas Andrija Kaludjerovičius.

28-erių metų futbolininkas per savo karjerą rungtyniavo Serbijoje („Rad“, Belgrado „Crvena Zvezda“, „Beograd“, „Vojvodina“), Kinijoje (Pekino „Buoan“), antroje pagal pajėgumą Ispanijos lygoje (Santandero „Racing“), Kipre (Limasolio AEL), Šveicarijoje („Thun“), Katare (Dohos „Al-Shahania“) ir Australijoje (Brisbano „Roar“). Iš viso per 261 rungtynes įvairiuose čempionatuose bei turnyruose A. Kaludžerovičius įmušė daugiau nei 100 įvarčių ir atliko 16 rezultatyvių perdavimų.

„Esame labai laimingi, kad mums pavyko susitarti su Andrija ir jis pasirinko būtent mūsų klubą. Jis be jokių abejonių sustiprins mūsų komandą, nes savo vertę įrodė pelnydamas įvarčius visur, kur tik yra rungtyniavęs. Andrija turi labai daug tarptautinių rungtynių patirties, kuri mums bus labai vertinga žaidžiant Čempionų lygos atrankoje. Manau, kad tos penkios savaitės, kurios liko iki šio iššūkio, yra pakankamas laikotarpis jam priprasti prie naujos komandos. Be to, dar yra likę ir du titulai Lietuvoje, kuriuos norime šiemet iškovoti: A lygos' čempionato bei LFF taurės, – sakė Vilniaus klubo sporto direktorius Mindaugas Nikoličius. – A. Kaludžerovičius yra be galo įdomus žaidėjas, kuris yra sukaupęs didžiulę patirtį. Jis puikiai žaidžia varžovams spendžiant spąstus nuošalės zonoje bei turi gerą uoslę įvarčiams. Tai jis įrodė pelnydamas daugiau nei šimtą įvarčių įvairiuose pasaulio šalių čempionatuose“.

Geriausiai puolėjui sekėsi „Crvena Zvezda“ klube, kuriame per 55 mačus šalies turnyruose ir Europos lygos atrankoje jis 30 kartų pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Paskutiniame klube – „Rad“ – puolėjas su pertraukomis sužaidė 59 rungtynes bei pasižymėjo 27 įvarčiais ir septyniais rezultatyviais perdavimais.

Anksčiau „Žalgirio“ naujokas atstovavo įvairaus amžiaus savo šalies rinktinėms. Kartu su Serbijos jaunimo (iki 23 metų) komanda puolėjas 2008-aisiais dalyvavo Pekino olimpinėse žaidynėse, o nuo 2010-ųjų pradėjo atstovauti ir vyrų rinktinei.

Žaidėjo sutartis su Vilniaus klubu įsigalios po to, kai A. Kaludžerovičius atvyks į Vilnių ir atliks medicininį patikrinimą. Debiutuoti „Žalgirio“ gretose jis galės jau birželio 15 dienos rungtynėse Vilniuje su „Trakais“.

Čempionų lygos antrojo atrankos etapo burtai, po kurių žalgiriečiai sužinos savo varžovą, bus traukiami birželio 20 dieną.