Sportas

2016.06.07 13:40

O. Gasanovas: kai iš futbolo čempionato iškrenta mano favoritai, turiu atsarginę viltį

Miglė Talalytė, LRT.lt 2016.06.07 13:40

Artėjantis Europos futbolo čempionatas, kurį nuo birželio 10 d. transliuos LRT TELEVIZIJA, prie televizijos ekranų sukvies šio sporto entuziastus, tarp jų – ir didelę dalį LRT laidų vedėjų bei reporterių. Vienos jų – „Emigrantų“ – reporteris Orijus Gasanovas teigia šiuo sportu besidomintis dar nuo vaikystės, o čempionatuose visuomet palaikantis dvi Europos rinktines: jo favoritai anglai dažnai nepasiekia finišo tiesiosios, tad belieka pasikliauti atsargine viltimi – ispanais.

– Ar žiūrėsite Europos futbolo čempionatą?

– Taip, visuomet žiūriu čempionatus, man tai labai patinka. Niekada nežiūriu Bundeslygos ar UEFA mačų, tačiau čempionatų stengiuosi nepraleisti.

Vaikystėje, galima sakyti, profesionaliai septynerius metus žaidžiau futbolą, buvau vaikiškos „Žalgirio“ komandos narys, tačiau vėliau susirgau bronchine astma ir man nebeleido tęsti šio sporto. Futbolas – mėgstamiausias mano sportas, jis man patinka labiau nei krepšinis ar bet kuris kitas.

– Už kokias rinktines sirgsite?

– Visuomet pasaulio ir Europos čempionatuose sergu už Angliją, man ši šalis patinka, labai dažnai joje būnu filmuodamas reportažus laidai „Emigrantai“. Iš viso čia esu buvęs 22 kartus ir, kadangi esu gana jaunas, man šis skaičius atrodo tikrai didelis.

Visuomet sergu už anglus, bet jie visuomet iškrenta, todėl aš turiu antrą komandą, kurią palaikau. Tai – ispanai. Ispanijoje svajoju gyventi, man labai patinka tos šalies klimatas, tad sergu už juos. Ispanai dažnai nenuvilia, todėl, kai anglai iškrenta, turiu už ką sirgti. Bet pradžioje visuomet sergu už anglus.

– Gal turite kokių nors prognozių?

– Prognozių neturiu, nes iki prasidedant čempionatui niekada į jį nesigilinu. Tiesą sakant, net nežinau šiųmetinių komandų sudėčių.

Tad mano žiūrėjimas ir palaikymas iki čempionato yra neprofesionalus, bet kai prasideda varžybos, susipažįstu su visa padėtimi, komandomis ir labai įsijautęs sergu.

– Ar žiūrite visas rungtynes?

– Turiu tradiciją futbolą stebėti mieste su draugais, nesėdėti namuose. Visų rungtynių nežiūriu, tik tas, kur žaidžia mano palaikomos komandos, arba atsitiktinai, jei būna šiltas vakaras ir su draugais vakarieniaujame mieste.

Tokiais atvejais renkuosi, kurią iš tų dviejų komandų palaikyti. Dažniausiai palaikau silpnesnę komandą, nes visų pirma man visada gaila nuskriaustųjų, o antra, silpnesnei komandai laimėjus, mano palaikomai komandai būtų lengviau žaisti su tokia varžove.

– Ar turite dar kokių nors rungtynių žiūrėjimo tradicijų?

– Čempionatų metu neretai būnu užsienyje, tada esu linkęs ieškoti vietų, kaip nors susijusių su futbolu – dažnai futbolininkai ar jų tėvai yra kavinių savininkai, tad stengiuosi apsilankyti ten. 2006 m. lankiausi vienoje kavinėje Kipre, kuri skelbėsi, kad yra mėgstamiausia kažkurio futbolininko vieta. Deja, nebeatsimenu, kuris futbolininkas tai buvo.

– Minėjote, kad futbolą žaidėte vaikystėje. O kaip yra dabar?

– Deja, dėl bronchinės astmos negaliu stipriai įsijausti į šį sportą. Bet neseniai keliavau į Ispaniją kartu su savo draugu italu, gyvenančiu mūsų šalyje. Jis man sakė, kad jis su savo draugais Lietuvoje žaidžia futbolą ir mane pakvies pažaisti kartu kokioje nors pozicijoje, kurioje nereikia per daug judėti ir kur vis dėlto galėčiau pajusti futbolo dvasią. Tad gali būti, kad šiemet po daugelio metų vėl pradėsiu žaisti. O gal ir ne.

Europos futbolo čempionatas – nuo birželio 10 d. per LRT TELEVIZIJĄ!