Sportas

2016.06.01 16:12

TOK praneš, kas atstovaus pabėgėlių olimpinei komandai

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) birželio pradžioje pažadėjo paskelbti sąrašą sportininkų, kurie rugpjūčio 5-ąją prasidėsiančiose olimpinėse žaidynėse pirmą kartą istorijoje varžysis kaip atskira pabėgėlių komanda. Tokią komandą TOK sukūrė siekdamas parodyti solidarumą su pastaruoju metu gausėjančiais pasaulio pabėgėliais.

Popole Misenga ir Yolande Mabika iš Kongo Demokratinės Respublikos dėl karų pabėgo, bet prisiglaudę Brazilijoje šios šalies pilietybės taip ir negavo, todėl durys į tarptautinę dziudo areną buvo užvertos. TOK panašiems sportininkams ir anksčiau kartais suteikdavo galimybę olimpinėse žaidynėse varžytis kaip nepriklausomiems sportininkams. Šiemet pirmą kartą istorijoje formuojama atskira pabėgėlių komanda, kuri varžysis su Tarptautinio olimpinio komiteto vėliava.

„Dar nebuvo taip, kad pabėgėlis galėtų varžytis olimpinėse žaidynėse, kurias stebės visas pasaulis“, – į atsiradusią galimybę reagavo dziudo atletas P. Misenga.  

Apie galimybę P. Misenga ir Y. Mabika išgirdo, kai TOK po ilgų paieškų paskelbė 43 sportininkus, kurie pagal pajėgumą galėtų siekti olimpinio kelialapio, bet neturi šalies, kuri leistų jo siekti. Dabar minėtus sportininkus treniruoja olimpinio komiteto paskirti treneriai. Daugiausiai tokių – Kenijoje, kurioje veikia didelės pabėgėlių stovyklos, priglaudusios ir kaimyninių šalių sportininkus. Kiti dirba šalyse, sportininkams suteikusiose prabangesnį prieglobstį, – Belgijoje, Vokietijoje, Brazilijoje.

Olimpinis komitetas jau netrukus – birželio pradžioje pažadėjo paskelbti, kurie pabėgėliai sportininkai atitinka olimpinį lygį. Tokių turėtų būti iki dešimties.

Tarptautinio olimpinio komiteto pirmininkas Thomas Bachas pabrėžia, kad komitetui yra svarbu parodyti solidarumą su pastaruoju metu gausėjančiais pasaulio pabėgėliais.

„Solidarumas yra ir olimpinė vertybė, todėl tarptautinis olimpinis komitetas visaip mėgina padėti per šią pabėgėlių krizę“, – sako T. Bachas.

Olimpinis komitetas pabėgėlių komandai sukurs specialią aprangą ir leis groti olimpinį himną, jei kas nors iš pabėgėlių laimėtų aukso medalį rugpjūčio 5-ąją prasidėsiančiose Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.