Sportas

2016.06.01 16:09

Profesionalūs boksininkai galės dalyvauti olimpinėse žaidynėse

ELTA2016.06.01 16:09

Tarptautinė bokso federacija (AIBA) trečiadienį paskelbė, kad Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse galės dalyvauti profesionalūs boksininkai, informuoja „Reuters“.

AIBA nariai trečiadienį balsavo dėl taisyklių pakeitimo. Net 84 valstybių atstovai iš 88 balsavo už naują nutarimą, panaikinantį kliūtis stipriausiems planetos boksininkams varžysis olimpinėse žaidynėse.

Po šio sprendimo nemažai garsių boksininkų išreiškė nepasitenkinimą šiuo sprendimu, motyvuodami tai dideliu meistriškumo skirtumu.

Nepaisant to, buvęs pasaulio sunkiasvorių čempionas Myke`as Tysonas mano, kad mėgėjai gali mesti iššūkį profesionalams.

„Būtų juokinga, jei profesionalai pralaimėtų mėgėjams, bet tikiu, kad taip nutiks. Nors vienas mėgėjas tikrai nugalės profesionalą“, – naujienų agentūrai „Reuters“ sakė 49-erių metų amerikietis.

„Tai istorinis sprendimas, nes boksas buvo likusi paskutinė sporto šaka olimpinių žaidynių programoje, kurioje negalėjo varžytis profesionalai. Neeilinio kongreso darbotvarkėje buvo tik šis klausimas ir jam labai daug dėmesio skyrė AIBA prezidentas. Jis asmeniškai susitikinėjo su šalių bokso federacijų vadovais ir pabrėžė šio sprendimo svarbą. Profesionalų dalyvavimas olimpiadoje ženkliai prisidės prie bokso populiarumo, tačiau padidės ir konkurencija kovoje dėl olimpinių medalių“, – sakė su AIBA prezidentu Ching-Kuo Wu susitikęs Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

Profesionalų kovose boksininkai kovoja iki 12 raundų, o mėgėjų – tarp jų ir olimpinių žaidynių turnyre – kovos trunka po tris raundus.

Bokso profesionalai ir mėgėjai dėl 26 likusių olimpinių kelialapių galės varžytis atrankos turnyre Venesueloje liepos mėnesį.

Primename, kad du lietuviai – Evaldas Petrauskas (iki 64 kg) ir Eimantas Stanionis (iki 69 kg) – jau turi olimpinius kelialapius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt