Sportas

2016.05.31 21:29

B. Ropė dėl FIBA veiksmų kreipėsi į Europos Komisiją

lrytas.lt 2016.05.31 21:29

Buvęs Lietuvos krepšinio A ir B lygų prezidentas, dabartinis europarlamentaras Bronis Ropė kreipėsi į Europos Komisiją dėl galimai nesąžiningos komercinės praktikos Europos krepšinyje.

Šių metų kovo mėnesio pabaigoje – balandžio mėnesio pradžioje Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) pagrasino nacionalinėms krepšinio federacijoms, kad, joms priklausantiems Europos šalių krepšinio klubams pasirinkus žaisti Europos krepšinio lygų sąjungos (ULEB) organizuotame Europos taurės turnyre (Eurocup), šių šalių federacijos neteks teisės dalyvauti FIBA organizuojamose Eurolygos varžybose.

Be to, FIBA, kaip Tarptautinio olimpinio komiteto narė, teigė neleisianti tokių šalių nacionalinėms rinktinėms dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Krepšinis yra sporto šaka, rūpinti milijonams europiečių, propaguojanti sportą, sveiką gyvenimo būdą ir sąžiningos sportinės konkurencijos principus.

Krepšinio čempionatų organizavimas Europoje, kaip ir visame pasaulyje, yra itin didelio masto komercinė veikla, tuo tarpu FIBA veikloje galima įžvelgti nesąžiningos konkurencijos požymių.

Atsižvelgdamas į tai Europos Parlamento narys Bronis Ropė, paprašė raštiško atsakymo iš Europos Komisijos, ar Europos Sąjungos kompetencija apima tokių galimai nesąžiningų komercinių praktikų, kuriomis užsiima Europoje veikiančios tarptautinės skėtinės komercinės organizacijos, reguliavimą. Be to, Komisija paprašyta atsakyti, ar ji ketina tirti šį galimai nesąžiningos komercinės praktikos, galimai neteisėto FIBA turimos struktūrinės galios ir komercinio šantažo atvejį.

Apie gautą atsakymą bus informuota Lietuvos krepšinio federacija, krepšinio klubai ir visuomenė.