Sportas

2016.05.31 15:21

Lietuvos krepšiniui toliau vadovaus A. Sabonis

Donatas Urbonas, 15min.lt2016.05.31 15:21

Lietuvos krepšinio bosas nesikeičia. Antradienį Kaune Lietuvos krepšinio federacijos ataskaitinėje-rinkiminėje konferencijoje įvykdytas formalumas. 51-erių Arvydas Sabonis dar ketveriems metams perrinktas LKF prezidentu. Sprendimas priimtas vienbalsiai: už pasisakė 81.

A. Sabonis buvo aiškus rinkimų nugalėtojas, nes LKF prezidento rinkimams nebuvo pateikta jokia kita kandidatūra.

24sek žiniomis, Lietuvos krepšinio užkulisiuose formavosi dabartinės valdžios opozicija, tačiau konkurentų A. Saboniui vis dėlto neatsirado.

„Su mano kalbomis nėra lengva, bet kažką pasirašiau, – prisistatydamas juokavo A. Sabonis. – Esame treti pasauliniame reitinge po JAV ir Ispanijos. Olimpiadoje žaisime jau septintą kartą. Tai yra unikalus pasiekimas tokiai mažai šaliai. Ir tai jūsų krepšinio bendruomenės nuopelnas. Esame viena didelė krepšinio šeima. Per šį ciklą nuveikėme nemažai svarbių darbų, nes dirbome kaip komanda. O komandinė dvasia seniai buvo viena mūsų stiprybių. Labai tikiuosi vienybės siekiant vieno tikslo – išlaikant lietuvišką krepšinį pasauliniame elite.“

Lietuvos krepšinio vairą A. Sabonis 2012-aisiais perėmė iš Vlado Garasto.

Pristatydamas savo kadencijos darbus, A. Sabonis akcentavo patekimą į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes ir LKF biudžeto stabilumą.

Prieš antrąją kadenciją A. Sabonis iškėlė svarbiausius tikslus:

  • Jaunimo krepšinio ir jaunųjų talentų sistemos tobulinimas ir vystymas
  • LKF narystės ir licencijavimos sistemos sukūrimas ir įdiegimas
  • LKL vaizdo archyvo ir statistikos duomenų bazės, apimančios Lietuvos krepšinį nuo 1922-ųjų, perkėlimas į viešąją erdvę
  • Ilgalaikė moterų krepšinio programa, kuri padės sugrįžti į aukštas tarptautines pozicijas moterų rinktinėms ir klubams
  • Teisiniai aktai, kurie padėtų kovoti su sutartomis rungtynėmis ir korupcija sporto varžybose
  • Krepšinio namų ir krepšinio muziejaus įkūrimas

Pirmoji A. Sabonio kadencija baigėsi neramumais Europos krepšinyje. A. Sabonis su LKF pateko tarp dviejų ugnių – Eurolygos ir FIBA.

Europos krepšinį skaldančiame kare LKF, kaip FIBA narė, palaiko Tarptautinės krepšinio organizacijos poziciją. Tą dar sykį konferencijoje patvirtino A.Sabonis.

Nė vienas LKF narys tokiai strategijai neprieštaravo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.