Sportas

2021.04.08 22:50

Schilleris neslėpė džiaugsmo dėl kertinio pokalbio su Jankūnu: žmonės turi suprasti – tai jo klubas

LRT.lt2021.04.08 22:50

„Sezonu metu aš augau kaupdamas patirtį, ypač taktikos srityje“, – po paskutinių Eurolygos sezono rungtynių savo išgyvenimais dalinosi Kauno „Žalgirio“ (17-17) treneris Martinas Schilleris.

Austro auklėtiniai nieko nelemenčioje dvikovoje ketvirtadienį savo pasirodymą Eurolygoje užbaigė aukšta nata ir namuose 93:78 (27:14, 25:33, 22:13, 19:18) įveikė Atėnų „Panathinaikos“ (11-21) krepšininkus.

17 pergalių surinkusi M. Schillerio kariauna turnyro lentelėje užėmė 11-ąją vietą.

„Kaip sakė Paulius Motiejūnas, jei rugsėjį mums tiek būtų pasiūlę, tai mes būtume paėmę“, – juokaudamas spaudos konferencijoje teigė M. Schilleris.

Schilleris po paskutinių Eurolygos sezono rungtynių: sezonu metu aš augau kaupdamas patirtį

Ketvirtadienio rungtynėse žalgiriečiai, vedami Luko Lekavičiaus ir Patricio Garino, sėkmingai pradėjo pirmąjį kėlinį ir jau po 10 minučių pirmavo 27:14. Tiesa, „Panathinaikos“ antrajame kėlinyje sugebėjo atsitiesti ir kiek sumažinti atsilikimą.

Tačiau po pertraukos „Žalgiris“ pasiuntė svečius į nokdauną ir įgijo didžiausią persvarą rungtynėse – 71:52. Po tokio žalgiriečių smūgio „Panathinaikos“ atsigauti nesugebėjo ir Kauną paliko nuleistomis galvomis.

„Žalgiris“ šias rungtynes laimėjo nepaisant to, kad dvikovoje padėti negalėjo Joffrey Lauvergne`as, Augustine`as Rubitas, Nigelis Hayseas ir Artūras Milaknis. Dvikovos pabaigoje savo debiuto Eurolygoje sulaukė jaunasis „Žalgirio“ talentas Mantas Rubštavičius, kuris spėjo pelnyti ir pirmuosius taškus.

„Pirmiausiai, tai sveikinimai su pergale. Noriu padėkoti savo vyrukams už 17 pergalių, kuriomis galime didžiuotis. Noriu padėkoti visiems, kurie prie to prisidėjo. Norėjosi jausti drugelius pilve reguliariojo sezono pabaigoje, bet turime gerbti savo dabartinį pasiekimą.

Kalbant apie šios dienos rungtynes, tai galiu tik didžiuotis savo auklėtiniais. Dėl išretėjusios sudėties ant popieriaus tikrai nebuvome favoritai. Kovėmės intensyviai ir aršiai, visi žaidėjai įnešė savo indelį. Norėjome laimėti kovą dėl kamuolių, vyrukai tikrai dėl jų kovėsi. Pirmoje mačo dalyje varžovai atliko daug tritaškių, bet po pertraukos pagerinome savo gynybą“, – po rungtynių teigė M. Schilleris.

Eurolyga per LRT. Sėkmingas sezono finišas Eurolygoje – „Žalgiris“ nugalėjo „Panathinaikos“

– Kaip augote per visą sezoną ir kaip tą darė visa komanda?, – buvo paklausta „Žalgirio“ stratego.

– Aš augau kaupdamas patirtį, ypač taktikos srityje. Sakyčiau, kad čia labiausiai patobulėjau, labiau pripratau prie Eurolygos ir jos krepšinio. Komanda per sezoną augo, išgyveno pakilimus ir nuopolius. Žvelgiant į tai, tai išryškėjo charakteris kuomet pavykdavo išlipti iš duobės.

– Paulius Jankūnas pranešė, kad lieka žaisti dar vienam sezonui. Kaip vyko pokalbis su žaidėju apie tai?

– Pokalbis buvo lengvas, nes tai jo sprendimas, tai jo klubas. Tą žmonės turi suprasti. Jis yra labai svarbus, jis daug padarė dėl „Žalgirio“, todėl pokalbis buvo jo rankose. Aš esu laimingas, kad jis žais toliau. Jis mums duoda geras Eurolygos lygio žaidimo minutes, pataiko tolimus metimus, kovoja dėl kamuolių, gerai ginasi.

Rūbinėje jis laiko visus suklijavęs, jis yra „Žalgirio“ veidas.

– Ar jau su klubo vadovais planuojate sudėtį kitam sezonui?

– Kol kas esu pilnai susikaupęs užbaigti šį sezoną, tačiau vadovybė dirba savo darbą šiuo klausimu.

– Peržvelgus visą Eurolygos sezoną, ką keistumėte?

– Tam tikras detales. Bet kitas dalykas, aš dar taip negalvoju, nes sezonas nesibaigė. Po sezono aš visą laiką analizuoju, tai ką nuveikėme ir ruošiuosi kitam. Norėčiau, kad šitą klausimą užduotumėte jau pasibaigus sezonui.

Tikrai nekantrauju peržvelgti savo klaidas, tačiau dabar dar nėra tinkamas laikas.

– Ar sezono eigoje buvo tokių žmonių iš šalies, kuriems skambindavote ir klausdavote patarimo?

– Taip, tikrai buvo. Dėl emocinių dalykų, lyderystės, ne tik techninių ar taktinių dalykų. Aš turiu privilegiją turėti žmonių, kurie man pataria. Pagrinde tai treneriai su kuriais esu dirbęs, tai žmonės, kaip Raoulis Korneris, Chrisas Flemingas. Tai specialistai, su kuriais esu dirbęs.

Iš esmės, tai galima pažiūrėti mano karjerą ir peržvelgti trenerius, pas kuriuos buvau asistentu, ir taps aišku, pas ką klausiu patarimo. Esu labai jiems dėkingas.

– Apskritai, kaip vertinate sezoną Eurolygoje?

– Kaip sakė Paulius Motiejūnas, jei rugsėjį mums tiek būtų pasiūlę pergalių, tai mes būtume paėmę. Tačiau dabar yra skaudu, kad buvo arti patekimo į aštuntuką, todėl nesinori sakyti, kad viskas puiku. Tačiau žiūrint iš tolimesnės perspektyvos, tai galime sakyti, kad esame patenkinti.

– Šioje dvikovoje nemažai minučių gavo jaunimas. Kaip bendrai vertinate jų tobulėjimą sezono metu?

– Gerai vertinu. Padėti tobulėti žaidėjas buvo viena iš priežasčių, kodėl buvau pasamdytas. Jankūnas mėto geriausiai tritaškius, Nigelis pakėlė savo pataikymo procentą, Marius Grignonis turėjo nuostabų sezoną, o Rokas Jokubaitis nusipelnė savo minučių Eurolygoje.

Apskritai esu labai patenktinas dėl žaidėjų tobulėjimo. Bet tai yra tęstinis procesas, kuris niekada nesibaigia. Mes tikime, kad jei galime padėti tobulėti žaidėjams, tuomet ateina ir sėkmė.

– Ar jau galima atsakyti kokio stiliaus žaidėjų ieškosite kitam sezonui?

– Negalėsiu šiuo metu atsakyti dar į šį klausimą, nes sezonas nesibaigė. Turime suprasti, kad esame laimėję 17 pergalių, tad daugybę dalykų buvo tinkamose vietose. Mums reikia tik sužiūrėti dalykus, kur galime tobulėti. Tačiau tai darysime sezonui pasibaigus. Vienas labai aiškus dalykas – „Žalgiris“ yra Lietuvos klubas ir jame turi būti lietuvių. Tai labai svarbu. Eurolygoje yra vos keletas komandų, kuriose vietiniai žaidėjai yra pagrindas. Tai – „Panathinaikos“, „Olympiakos“, „Crvena Zvezda“ ir „Žalgiris“.

Tai yra mūsų identitetas ir komplektavimas prasidės nuo lietuvių.

– Arenoje buvo iškeltas plakatas su Arnoldu Schwarzeneggeriu. Tai tarsi žinutė jums. Ar galima tikėtis terminatoriaus režimo kitam Eurolygos sezonui iš jūsų?

– Pirmiausia, tai tikrai šaunus plakatas. Gerbiu, kad buvo dar vienas austras arenoje. Tikrai laukiu kito sezono ir noriu susipažinti su mūsų sirgaliais.