2021.04.08 19:20

Sėkmingas sezono finišas Eurolygoje – „Žalgiris“ namuose nepaliko šansų varžovams iš Graikijos

LRT.lt2021.04.08 19:20

Kauno „Žalgiris“ (17-17) aukšta nata baigė pasirodymą Eurolygos 2020–2021 metų sezone. „Žalgirio“ arenoje paskutiniąsias reguliariojo sezono rungtynes žaidę kauniečiai 93:78 (27:14, 25:33, 22:13, 19:18) nugalėjo svečius iš Graikijos – Atėnų „Panathinaikos“ (11-21) krepšininkus.

Antroje rungtynių pusėje į priekį pabėgęs „Žalgiris“ liepsnojo puolime ir sezoną baigė su 17 pergalių ir tiek pat pralaimėjimų. Galutinė žalgiriečių pozicija Eurolygoje – 11-a.

Kauno „Žalgirio“ ir Atėnų „Panathinaikos“ rungtynių santrauka

„Žalgiris“ į paskutinę kovą stojo be krūvos svarbių žaidėjų – dėl koronaviruso padėti negalėjo Augustine`as Rubitas ir Nigelas Hayesas, o Joffrey Lauvergne`as ir Artūras Milaknis nežaidė dėl fizinių problemų.

Visgi Martinas Schilleris savo komandos arsenale surado kitų ginklų – prie puikiai pasirodžiusių gynėjų sėkmingu žaidimu prisidėjo Marekas Blaževičius, per 18 minučių įmetęs 7 taškus ir atkovojęs 4 kamuolius.

Ryškiausiai žibėjo Luko Lekavičiaus žvaigždė – įžaidėjas surinko 20 taškų. Taip pat svariai prie pergalės prisidėjo Thomas Walkupas – jis į savo sąskaitą įsirašė 18 taškų.

Žalgiriečiai puikiai atakavo iš tolimos distancijos – 13 tritaškių iš 28 bandymų (46,4 proc. taiklumas). Tris tritaškius įsūdė L. Lekavičius, po du – dar keturi žalgiriečiai.

Po dviejų kėlinių „Panathinaikos“ dar turėjo tik 5 taškų atsilikimą, bet „Žalgiris“ trečiąjį ketvirtį pradėjo spurtu 14:0. Vėliau žalgiriečiai buvo pabėgę į priekį net 24 taškais, bet pačioje mačo pabaigoje svečiams pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje žaisdamas Eurolygoje spėjo debiutuoti „Žalgirio“ akademijos auklėtinis Mantas Rubštavičius, įmetęs ir du baudos metimus.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 20 (19 naud.), Thomas Walkupas 18 (6/6 dvit., 2/5 trit.), Rokas Jokubaitis 10.

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 17 (21 naud.), Benas Bentilas 13 (3/3 trit.), Zachas Auguste`as ir Ioannis Papapetrou po 9.

Eurolyga. Kauno „Žalgiris“ – Atėnų „Panathinaikos“

Rungtynių eiga:

Po ketvirtojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Atėnų „Panathinaikos“ 93:78 (27:14, 25:33, 22:13, 19:18)

Ketvirtojo kėlinio pradžioje T. Walkupas pasižymi iš po krepšio ir tampa rezultatyviausiu žalgiriečiu – jo sąskaitoje 18 taškų.

„Žalgiris“ savo rankose vėl laiko triuškinančią persvarą – sužaidus 4 minutes ketvirtajame kėlinyje pranašumas auga iki 21 taško.

Galimai savo paskutines karjeros rungtynes Eurolygoje žaidžiantis P. Jankūnas per 29 minutes yra įmetęs 7 taškus.

Rungtynes ir žalgiriečių sezonas Eurolygoje baigiasi lengva pergale, prie kurios labiausiai prisidėjo L. Lekavičius ir T. Walkupas.

Po trečiojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Atėnų „Panathinaikos“ 74:60 (27:14, 25:33, 22:13)

Trečiasis kėlinys prasideda dviem taikliais K. Lukošiūno tolimais metimais, po kurių „Žalgiris“ įgyja 9 taškų persvarą.

„Žalgiris“ bėga į priekį – po spurto 14:0 pranašumas auga iki 17 taškų.

„Žalgiris“ antroje trečiojo ketvirčio pusėje kiek sustojo puolime, tačiau ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pasitinka turėdami daugiau nei solidžią persvarą – 74:60.

Po antrojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Atėnų „Panathinaikos“ 52:47 (27:14, 25:33)

Puikiai į rungtynes įsivažiavo M. Blaževičius. Pirmojo kėlinio pabaigoje nuo suolo pakilęs centras jau sumetė 4 taškus, o „Žalgiris“ pirmauja 33:23.

Antrajame kėlinyje įsimetė „Pao“ lyderiai: N. Nedovičius smeigė vieną tritaškį, M. Hezonja – du. Žalgiriečių pranašumas tirpsta iki 3 taškų.

„Žalgiriui“ saugesnį pranašumą sugrąžino fantastiškai žaidžiantis L. Lekavičius. Įžaidėjas jau yra surinkęs 14 taškų, o žalgiriečiai pirmauja 44:37.

„Žalgiris“ į rūbinę išsineša 5 taškų pranašumą – 52:47. Kauniečių gretose 14 taškų turi L. Lekavičius, 11 – T. Walkupas.

Po pirmojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Atėnų „Panathinaikos“ 27:14

Sėkminga „Žalgirio“ pradžia – penki M. Grigonio taškai ir spurtas 5:0.

Įpusėjus kėliniui jėgos išsilygino, bet „Žalgiris“ vis dar pirmauja – 9:7. Žalgiriečių gretose po 2 taškus pridėjo P. Jankūnas ir T. Walkupas.

Po pirmosios minutės pertraukėlės aukštesnę pavarą įjungę M. Schillerio auklėtiniai jau pirmauja 8 taškų persvara – 15:7.

Galingai antroje pirmojo kėlinio pusėje sužaidęs „Žalgiris“ į antrąjį ketvirtį išsinešė dviženklę persvarą – 27:14.

*****

„Žalgirio“ startinis penketas: Thomas Walkupas, Marius Grigonis, Karolis Lukošiūnas, Paulius Jankūnas ir Martinas Gebenas.

„Pao“ žaidėjų penketukas: Nemanja Nedovičius, Howardas Sant-Roosas, Ioannis Papapetrou, Konstantinos Mitoglou, Georgios Papagiannis.