Sportas

2021.04.08 11:19

Bus paskiepyti į olimpines žaidynes vyksiantys žurnalistai

LRT.lt, BNS2021.04.08 11:19

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) pranešė, kad į Olimpines žaidynes liepos pabaigoje su šalies sportininkais dirbt vyksiantys žurnalistai bus paskiepyti nuo koronaviruso. Į Tokijo olimpines žaidynes iš Lietuvos yra akredituota 10 žurnalistų ir fotografų.

LTOK ketvirtadienį išplatino pranešimą, skirtą akredituotiems asmenims, kuriuo jie yra kviečiami skiepytis „AstraZeneca“ vakcina.

Tiesa, skiepijami nebus te asmenys, kurie persirgo koronavirusu, o nuo ligos dar nepraėjo 90 dienų.

Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė trečiadienį pasiūlė nuo koronaviruso artimiausiu metu paskiepyti visus žinisklaidos atstovus, tačiau šis sprendimas kol kas nėra priimtas.

„Aš be to, ką dabar skiepijame – ir rizikos grupes, ir kitus žmones, siūlyčiau apsvarstyti galimybę galbūt skiepyti ir žiniasklaidos atstovus.

Taip galbūt ir su medijų atstovais būtų galima tą padaryti, kad žmonės turėtų daugiau informacijos ir matytų, kaip tas procesas vyksta“, – Vyriausybės posėdyje sakė A. Armonaitė.

Jau anksčiau į skiepijamų asmenų sąrašus buvo įtraukti visi Lietuvos sportininkai, vyksiantys į olimpines ir paralimpines žaidynes, jų treneriai, personalo nariai bei olimpiniai ir paralimpiniai kandidatai. Ne vienas jų jau yra gavęs ir po antrą „AstraZeneca“ vakcinos dozę.

Šiuo metu į prioritetinę eilę yra įtraukti svarbias valstybei funkcijas vykdantys darbuotojai, tokie kaip pareigūnai ar mažmeninės prekybos darbuotojai, anksčiau prioritetine tvarka paskiepyti švietimo darbuotojai, valstybės ir savivaldybių vadovai.