2021.04.07 21:55

Pirmą nesėkmę patyręs Žibėnas dūrė į žaidėjų savigarbą: šiandien aikštėje buvo per daug ego

LRT.lt2021.04.07 21:55

Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai LKL čempionate įteikė pirmą pralaimėjimą Giedriui Žibėnui, kai Vilniuje įveikė „Ryto“ ekipą 88:87. Tai buvo pirmoji vilniečių nesėkmė po 13 pergalių serijos ir G. Žibėnas priekaištavo savo komandai už netinkamą nusiteikimą.

„Pelnyta „Pieno žvaigždžių“ pergalė, jie to nusipelnė, nes žaidė kaip komanda. Jeigu mes nežaisime kaip komanda, tokių gali būti ir dažnesnių. Pradėjome rungtynes 14:0, bet nebuvome pastovūs. Mums nepatinka žaisti solidžiai visas rungtynes, atsirado šiandien kažkokių ego per daug, nežaidėme kaip komanda ir buvome nubausti“, – spaudos konferencijoje po rungtynių kalbėjo „Ryto“ treneris G. Žibėnas.

Likus žaisti 25 sek. rungtynėse Arnas Butkevičius tritaškiu išlygino rezultatą ties 87:87, bet likus vos kelioms sekundėms iš vidutinio nuotolio atakavęs Jahennsas Manigatas išprovokavo pražangą, įmetė vieną baudos metimą, o po antro pramesto „Rytas“ geros atakos surengti nesugebėjo.

Įdomu, kad pirmąsias penkias rungtynių minutes „Rytas“ laimėjo 14:0, tačiau persvaros neišlaikė.

„Šiandien kaip komanda padarėme vieną teisingą protingą pražangą. Tai kažką pasako. Per rungtynes turime 16 šansų išsigelbėti su pražangomis, bet padarėme vieną teisingą. Tai parodo mūsų požiūrį į šias rungtynes. Gal tai bus mums skambutis labai reikiamu metu, nes tokių rungtynių jau buvo ne vienos, bet kažkokiu būdu išsigelbėdavome. Gal bus gera pamoka, tikiuosi, vyrai sureaguos teisingai.

Žaidėme prieš gerai treniruojamą komandą, bet ji, su visa pagarba, nespaudžia labai stipriai kamuolio, o mes padarome 20 klaidų. Tos klaidos yra neforsuotos, dažniau iš savęs. Jie iš klaidų sumetė 32 taškus – tai yra rungtynių paveikslas. Šiandien negerbėme visų pirma savęs, veidai buvo ne tokie, kokie turėjo būti“, – kalbėjo G. Žibėnas.

Šiame LKL reguliariajame sezone „Rytas“ ir „Pieno žvaigždės“ pasidalijo po dvi pergales.

„Pirmos penkios minutės buvo labai prastos tiek puolime, tiek gynyboje. Išskirčiau dar antro kėlinio paskutines tris minutes – sužaidėme, kaip prieš kelias dienas Pasvalyje. Padrikas žaidimas be minties. Džiaugiuosi, kad antroje pusėje išvengėme duobės, pakankamai ilgai kvėpavome į nugarą, bet pačiu laiku persvėrėme rezultatą ir laimėjome.

Supaprastinome derinius prieš jų besikeičiančią gynybą, prieš kurią Pasvalyje strigome. Turiu pagirti žaidėjus už jų individualų agresyvumą. Mums to labai trūko, prašėme žaidėjų. Neblogai naudojomės išsikeitimu baudos aikštelėje. Paulius, Arvydas ar Žilas neprivertė ten daug taškų, bet kamuoliui nuėjus jiems, „Rytas“ buvo priversti dvigubinti, o mes gerai išsidalijome kamuolius, smagus krepšinis buvo antroje pusėje“, – po rungtynių pergale džiaugėsi pasvaliečių treneris Gediminas Petrauskas.