2021.04.07 21:01

Trylikos pergalių serija nutrūko namuose: „Pieno žvaigždės“ parklupdė „Rytą“

LRT.lt2021.04.07 21:01

Vilniaus „Ryto“ (21-6) krepšininkų trylikos iš eilės pergalių serija LKL čempionate nutrūko namuose. Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (11-16) rungtynėse Vilniuje išrašė Giedriui Žibėnui pirmą karjeros nesėkmę vilniečių vyr. trenerio pareigose, kai iškovojo netikėtą pergalę 88:87 (21:24, 20:28, 26:17, 21:17).

Sausio pabaigoje atleidus Donaldą Kairį vilniečių treneriu tapęs G. Žibėnas iki šiol buvo laimėjęs visus 13 mačų LKL čempionate su „Ryto“ ekipa. Pastarąjį sykį vilniečiai buvo pralaimėję dar gruodžio 12 dieną Panevėžyje.

Vos prieš keturias dienas Pasvalyje vilniečiai buvo iškovoję pergalę 84:75, tačiau šį sezoną „Pieno žvaigždės“ vilniečius įveikė jau antrą sykį.

Rungtynes vilniečiai atidarė galingu spurtu 14:0 ir juodą atkarpą tik prabėgus 4 minutėms nutraukė Edgaras Želionis. Tai buvo sunkaus „Pieno žvaigždžių“ kelio pradžia. Svečiai skirtumą sparčiai mažino (21:24), po antrojo ketvirčio atsiliko kiek labiau (41:50), tačiau po ilgosios pertraukos vėl kilo kovon.

Karolis Giedraitis tolimu metimu skirtumą rėžė iki minimalaus (64:65), o į vilniečių atakas atsakė Arvydas Šikšnius. 3 taškai – tiek komandas skyrė prieš lemiamą ketvirtį (67:70) ir jau netrukus A. Šikšnius su Pauliumi Petrilevičiumi antrąsyk persvėrė rezultatą Pasvalio ekipos naudai – 75:74.

Arnas Butkevičius dėjo pastangas, kad „Rytas“ vėl pirmautų (81:79), tuo tarpu pasvališkių ataka baigėsi pražanga puolime, o treneris Gediminas Petrauskas neslėpė emocijų.

K. Giedraitis vėl suteikė minimalų pranašumą „Pieno žvaigždėms“, E. Želionis jį didino (85:82), tačiau baudas pataikė M.Echodas.

Likus minutei A. Šikšnius smeigė labai svarbų metimą (87:84), bet A. Butkevičius lygino rezultatą tritaškiu – 87:87.

Likus žaisti 2,5 sekundės Jahennsas Manigatas nebeturėjo, kur dėti kamuolio, bet mesdamas iš vidutinio nuotolio išprovokavo Andrew Goudelocko pražangą ir pataikęs vieną baudos metimą neleido vilniečiams imti minutės pertraukėlės. Desperatiškas A. Butkevičiaus metimas iš aikštės vidurio buvo netaiklus.

„Rytas“: A. Goudelockas (6/9 dvit., 1/3 trit., 4/4 baud.) 19, M. Girdžiūnas (5/9 trit., 8 rez. perd.) 15, M. Echodas (5/9 dvit., 6 atk. kam.) 14, A. Butkevičius (2/6 trit., 10 atk. kam., 8 rez. perd., 4 klaid., 5 perimt. kam., 25 naud. bal.) 11.

„Pieno žvaigždės“: K. Giedraitis (3/5 dvit., 3/5 trit.) 19, P. Petrilevičius (7/8 dvit., 25 naud. bal.) 18, E. Želionis (6/8 dvit.) 15, A. Šikšnius (3/8 trit., 5 rez. perd., 6 klaid.) 13, Y. Franke 11.