2021.04.07 19:49

Du Lietuvos rekordus pagerinusi sunkiaatletė Bražaitė Europos čempionate iškovojo penktąją vietą

LRT.lt2021.04.07 19:49

Gintarė Bražaitė iškovojo penktąją vietą Maskvoje vykstančiame Europos sunkiosios atletikos čempionate svorio kategorijoje iki 71 kilogramo. Pakeliui į šį pasiekimą lietuvė pagerino du Lietuvos rekordus.

Rovimo rungtyje trenere dirbanti sportininkė užfiksavo 92 kilogramų rezultatą, o stūmimo – 118 kilogramų. Pastarasis rezultatas yra naujas Lietuvos rekordas, kurį Gintarė pagerino net 6 kilogramais.

71 kg svorio kategorijos moterų stūmimo rekordas iki šiol buvo 112 kg – jį praėjusių metų rugpjūtį buvo užfiksavusi pati G. Bražaitė.

Bendras Europos čempionate pasiektas dvikovės rezultatas – 210 kg – irgi yra naujas Lietuvos rekordas. Pernai tose pačiose varžybose Telšiuose Gintarė buvo užfiksavusi 202 kg rezultatą.

Ketvirtą vietą užėmusi sportininkė dvikovėje užfiksavo vos 2 kg geresnį rezultatą, iki bronzos lietuvei pritrūko 6 kg.

Europos čempione tapo britė Emily Godley (98+129 kg, viso – 227 kg.). Sidabrą laimėjo Italijos sunkiaatletė Alessia Durante (97+ 122, viso – 219 kg), o bronzą iškovojo rumunė Raluca Olaru (98+120 kg, viso – 218 kg).

G. Bražaitė yra kilusi iš Kupiškio rajono Šepetos gyvenvietės.