Sportas

2021.04.07 19:04

Ilga ir kovinga dvikova baigėsi ispano pergale – Berankio turnyras baigtas

LRT.lt2021.04.07 19:04

Ričardas Berankis (ATP–88) Marbeljoje vykstančiame „ATP 250“ serijos „Andalucia Open“ turnyre baigė savo pasirodymą. Antrajame varžybų rate lietuvios po labai atkaklios kovos per 2 valandas ir 13 minučių 3:6, 6:4, 3:6 nusileido ispanui Alberto Ramosui-Vinolasui (ATP-47).

R. Brankis puikiai pradėjo mačą ir savo pirmąjį padavimą laimėjo sausai. Abu tenisininkai lygiai žaidė šešis setus, kuriuose abu laimėjo savo padavimus ir rezultatas buvo lygus – 3:3.

Vis dėlto septintajame geime įvyko seto lūžis, kai paduodant lietuviui A. Ramosas-Vinolas privertė varžovą klysti ir atliko „break pointą“. Po šios nedidelės pergalės ispanas žaidė kur kas užtikrinčiau, laimėjo savo padavimą, o tada darsyk ir Ričardo – setas truko vos 33 minutes.

Antrąjį setą R. Berankis pradėjo puikiai ir laimėjo pirmąjį ispano padavimą, atkaklioje kovoje pasiėmė savo tašką, o trečiajame itin kovingame geime paduodant varžovui turėjo tris „break pointus“, bet galiausiai tašką išplėšė ispanas – 1:2. A. Ramosas-Vinolas lengvai laimėjo savo padavimą penktajame geime, o šeštajame jau turėjo „break pointą“, bet Ričardas apgynė tašką ir išlaikė persvarą – 4:2.

Po to sekė dar vienas sausas ispano geimas, o aštuntojo pradžioje A. Ramosas-Vinolas išsiveržė į priekį 30:0. Vis dėlto lietuvis laimėjo tris kartus iš eilės, stabilizavo situaciją ir dar sykį apgynė tašką. Ispanui gana lengvai laimėjus savo padavimą rezultatas buvo 4:5.

Lemiamo antros seto geimo metu R. Berankis leido varžovui laimėti tašką, tačiau pagalvoti apie galutinę pergalę nebuvo šansų. Užtikrintai žaidęs lietuvis laimėjo setą ir išlygino mačo rezultatą – 3:6, 6:4.

Trečiasis setas prasidėjo labai atkakliu geimu, trukusiu daugiau nei dešimt minučių. Lietuvis turėjo „break pointą“, tačiau ispanas neleido jam laimėti. Net tris sykius ispanas turėjo pranašumą, tačiau Ričardas vis lygindavo rezultatą, kol galiausiai meistrišku smūgiu palei šoninę liniją A. Ramosas-Vinolas laimėjo pirmą geimą.

Antrajame R. Berankis lengvai lygino rezultatą, trečiajame išsiveržė į priekį 40:15 ir turėjo „break pointo“ galimybę, bet ispanas sužaidė galingai. Neatremiamas padavimas, po to sekęs meistriškas antrasis servas ir A. Ramosas-Vinolas neleido lietuviui periimti iniciatyvos.

Mačas toliau klostėsi labai kovingai, o lietuvio spaudžiamas ispanas vis atsilaikydavo ir išplėšdavo svarbiausius taškus. Ispanui pirmaujant sete 4:3 Ričardas paduodamas padarė dvi iš eilės dvigubas klaidas ir leido A. Ramosui-Vinolasui turėti net tris „break pointus“. Ispanas laimėjo Ričardo padavimą pačiu netinkamiausiu metu – 5:3. Lemiamas geimas buvo neilgas, nors vienu metu lietuvis ir buvo išsiveržę į priekį, tačiau pabaigą ispanas sužaidė užtikrintai ir pasiekė pergalę.