Naujienų srautas

Sportas2016.05.29 21:15

Pasaulio irklavimo taurės varžybų antrajame etape – auksas ir bronza

BNS 2016.05.29 21:15

Sekmadienį Šveicarijoje pasibaigusiose pasaulio irklavimo taurės antrojo etapo varžybose Lietuvos sportininkai iškovojo du medalių komplektus.

Čempionėmis pavyko tapti porinės dvivietės įgulai Donatai Vištartaitei ir Mildai Valčiukaitei. Lietuvos irkluotojos finalo pradžioje leido tempą diktuoti varžovėms, tačiau antrojoje distancijos dalyje galingais yriais pavijo ilgai pirmavusias Australijos sportininkes Genevieve Horton ir Sally Kehoe ir užėmė pirmą vietą.
 
Čempionės nuotolį įveikė per 6 minutes 52,07 sekundės ir australes finiše aplenkė 0,69 sekundės. Trečiojoje vietoje liko graikės Aikaterini Nikolaidou ir Sofia Asoumanaki (6:54,84).
 
Sėkmingai startavo ir Rolandas Maščinskas su Sauliumi Ritteriu vyrų porinių dviviečių varžybose. Irkluodami nepalankiu šeštuoju taku lietuviai tapo vieninteliais sportininkais, sekmadienį iškovojusiais medalius toje trasos dalyje.
 
R. Maščinskas ir S. Ritteris distanciją įveikė per 6 min. 17,62 sek. ir užėmė trečią vietą. Pirmoji vieta atiteko kroatams Martinui ir Valentui Sinkovičiams (6:14,31), sidabras – Robertui Mansonui ir Christopheriui Harrisui iš Naujosios Zelandijos (6:16,25).
 
Vienvietę irkluojantis Mindaugas Griškonis finale sugaišo 7 min. 28,62 sek. ir liko šeštas. Nugalėtoju tapo Naujosios Zelandijos irkluotojas Mahe’as Drysdale’as, finišavęs per 6 min. 54,11 sek. Už jo nugaros liko čekas Ondrejus Synekas (6:57,43) ir kubietis Angelis Fournier Rodriguezas (6:59,31).
 
Vyrų porinė keturvietė (Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius) finale taip pat liko šešta (5:56,11), o nugalėtojais tapo Australijos irkluotojai (5:48,49). Kitas prizines vietas užėmė Didžiosios Britanijos (5:51,38) ir Šveicarijos komandos (5:53,18).
 
Moterų vienviečių valčių klasės B finale startavusi Lina Šaltytė nuotolį įveikė per 7 min. 45,64 sek. ir liko ketvirta. Bendrojoje įskaitoje tai lėmė 10-ą vietą.
 
Prezidentė pasveikino sportininkus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino irkluotojų porą Donatą Vištartaitę ir Mildą Valčiukaitę, pelniusias aukso medalį, bei Rolandą Maščinską ir Saulių Ritterį, pelniusius bronzos medalį.

„Didžiausias sporto aukštumas Jūs pasiekiate savo stipria valia, ryžtu ir atkakliu darbu. Jūsų laimėjimai yra įkvepiantis pavyzdys visiems, svajojantiems apie medalio vertas pergales“ – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Prezidentė sportininkams palinkėjo sėkmės ir puikių rezultatų ateityje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi