2021.04.06 21:58

Po LKL mūšio Schilleris prakalbo apie Jankūno ateitį, Čanakas turėjo priekaištų saviškiams dėl gynybos

LRT.lt2021.04.06 21:58

Kauno „Žalgiris“ (21-2) išnešė sveiką kailį iš Panevėžio ir vietos „Lietkabelį“ (17-9) nugalėjo 94:88 (26:30, 32:16, 18:18, 18:24).

Martino Schillerio auklėtiniai savo rankose turėjo žaidimo kontrolę nuo antrojo kėlinio, tačiau dvikovos pabaigoje jiems teko gerokai paplušėti dėl pergalės.

„Pirmame kėlinyje nežaidėme gerai gynyboje, tačiau antrajame turėjome kas daugiau energijos. Kai atrodė, kad perlaušime rungtynes, „Lietkabelis“ gerai kovojo dėl kamuolių puolime ir tai padėjo jiems sugrįžti“, – po dvikovos kalbėjo „Žalgirio“ treneris.

Lietuvos čempionus šiose rungtynėse į priekį tempė Paulius Jankūnas. Komandos kapitonas sužaidė rezultatyviausias bei naudingiausias savo rungtynes šiame sezone. Veteranas per 28 minutes pelnė 21 tašką (3/3 dvit., 4/4 trit., 3/3 baud.), atkovojo 9 kamuolius, 2 – perėmė, atliko 2 perdavimus, blokavo metimą, išprovokavo 2 pražangas, 2 kartus pažeidė taisykles ir surinko 35 naudingumo balus.

Maža to, jis aplenkė Virginijų Sirvydį (5008) rezultatyviausių visų laikų LKL žaidėjų rikiuotėje. Dabar žalgirietis pakilo į penktą poziciją, nes yra surinkęs 5022 taškus.

Po dvikovos apie galimybę P. Jankūną pamatyti „Žalgiryje“ ir kitą sezoną paklaustas M. Schilleris nedaugžodžiavo.

„Viskas priklauso nuo žvaigždžių, tačiau tokių dalykų spaudos konferencijos metu nekomentuojame“, – atsakė austras.

Tuo tarpu „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas nori kuo greičiau užmiršti šią dvikovą.

„Turime pamiršti šias rungtynes, už kelių dienų mūsų jau laukia kitos.

Pirmoje dvikovos dalyje nesigynėme, tai ir buvo pagrindinė pralaimėjimo priežastis. Taip žaidžiant su „Žalgiriu“ nėra jokių šansų laimėti“, – teigė N. Čanakas.

„Lietkabelis“ ketvirtadienį LKL pirmenybėse susigrums su Klaipėdos „Neptūnu“, o „Žalgiris“ Eurolygos rungtynėse namuose priims Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkus.