Sportas

2016.05.28 17:06

Šiauliuose pagerinti du Olimpinės dienos rekordai

LRT.lt 2016.05.28 17:06

„Pajuskite visus vienijančią olimpinę dvasią ir sporto teikiamą džiaugsmą“, – daugiatūkstantinei prie Talkšos ežero Šiauliuose susirinkusiai miniai sveikinimą perdavė Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ežero pakrantėje gegužės 28-osios rytą prasidėjo 27-oji Olimpinė diena. Joje dalyvavo rekordinis skaičius žmonių – per 15 tūkst.

Olimpinės dienos ugnį uždegė Šiaulių tautinių šokių kolektyvas „Šėltinis“, o olimpinės rinktinės kandidatei Rasai Drazdauskaitei deglą įteikė legendinės grupės „Vairas“ nariai. Ugnis į šventę keliavo žinomų sportininkų estafetėje. Nuo Sukilėlių kalnelio ją, kartu su sportiškais Šiaulių moksleiviais nešė olimpinės rinktinės kandidatai Remalda Kergytė, Edvinas Ramanauskas, bėgikas Mindaugas Norbutas, olimpinis vicečempionas Edvinas Krungolcas, dviratininkė Rita Razmaitė, parolimpiečiai Mindaugas Bilius ir Jonas Spudis. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentei Dainai Gudzinevičiūtei deglą perdavė būsimasis olimpietis Aurimas Lankas ir Šiauliuose suliepsonojo Olimpinės dienos ugnis.

„Išbandykite kuo daugiau įvairių rungčių ir pasijuskite tikrais olimpiečiais. Dėkoju Šiaulių merui už tai, kad priėmė Olimpinę dieną ir padėjo suorganizuoti tokią puikią šventę“, – į šiauliečius ir miesto merą Artūrą Visocką kreipėsi LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.  Atsidėkodama merui už pagalbą organizuojant renginį, LTOK prezidentė įteikė jam olimpinės rinktinės marškinėlius.

„Tai, kad Olimpinė diena šiais olimpiniais metais atkeliavo į Šiaulius yra didelė šventė. Dėkoju kiekvienam prisidėjusiam prie jos organizavimo – kiekvienam mokytojui, treneriui, šokėjams, muzikantams ir kitiems, kurių darbas galbūt nėra matomas, bet tikrai svarbus“, – miestiečiams atsidėkojo Šiaulių meras A. Visockas.

Po parodomųjų irklavimo varžybų Talkšos ežere ir masinės visus išjudinusios mankštos, šventės dalyviai rikiavosi prie starto linijų. Čia buvo pagerintas rekordas –  5, 10 km ir simbolinę Olimpinę mylią (1988 m) įveikė daugiau nei 2 tūkst. bėgikų.

Šventės dalyviai galėjo susipažinti su 45 sporto šakomis, stebėti parodomąsias varžybas ir patys išbandyti savo jėgas ne tik bėgime, bet ir orientavimosi ar „CrossFit“ varžybose, sudalyvauti šiaurietiškame ėjime,  stebėti krepšinio įgūdžių konkursą ar pasigalinėti virvės traukime. Talkšos ežerą skrodė baidarės, kanojos ir drakonų valtys, norintys gauti adrenalino dozę galėjo pasijusti alpinistais.

Olimpinės dienos metu baigėsi ir Lietuvos mokyklų žaidynių finalai, kuriuose dalyvavo daugiau nei tūkstantis mokinių iš 56 Lietuvos mokyklų.

Šventę organizavęs LTOK ir kartu su Šiaulių miesto atstovais Olimpinės dienos estafetę perduoda Alytui. Kitąmet šventė vyks gegužės 27 d., rašoma pranešime spaudai.