Sportas

2016.05.30 14:40

EURO 2016 vyks ir Klaipėdos dydžio mieste

Karolis Kaupinis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.05.30 14:40

Mažiau nei už dviejų savaičių Prancūzijoje prasidėsiantis Europos futbolo čempionatas vyks dešimtyje stadionų. Didžioji dalis jų – pagrindiniuose Prancūzijos didmiesčiuose, išskyrus Prancūzijos centre esantį už Klaipėdą didesnį Sent-Etjeną bei pačioje šalies šiaurėje futbolo sirgalius priimsiantį Lansą – mažiausią iš čempionato šeimininkų. Tačiau Lanso gyventojai nepilnavertiškumo komplekso dėl to nejaučia.

Į Lanso stadioną vietinės futbolo komandos, žaidžiančios antrajame Prancūzijos divizione, rungtinių vidutiniškai susirenka apie 26 000 žiūrovų. Tačiau tris Europos čempionato mačus, ypač itin laukiamą Anglijos ir Velso susidūrimą priimsiantis stadionas, manoma sutalpins apie 35 000 sirgalių. Britams iki čia netoli, eurotunelis vos už valandos kelio automobiliu, tad stadionas turėtų susirinkti kupinas.

„Stadionas yra mūsų katedra. Susirenkame ten kas porą savaičių. Jis mums primena mūsų senelius, tėvus, dirbusius kasyklose. Jie pastatė šį stadioną, sukūrė vietinę komandą. Tai nuostabu, tai visas mano gyvenimas“, – pasakojo vietinė barmenė Muriel Beaurepaire.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt