Naujienų srautas

Sportas2016.05.28 12:54

Regbio-7 rinktinė į Europos čempionato etapą vyks ne stipriausios sudėties

LRT.lt 2016.05.28 12:54

Lietuvos regbio-7 rinktinė intensyviai ruošiasi Europos regbio čempionato kovoms. Praėjusiais metais į Europos elitą sugrįžusi Lietuvos rinktinė užėmė devintąją vietą tarp dvylikos stipriausių Senojo žemyno ekipų. Savo kelyje ji sutriuškino Velso bei Gruzijos ekipas, įveikė Italiją, Portugaliją, Rumuniją. Visgi, Lietuvos regbio-7 rinktinė į čempionatą šiais metais vyksta ne stipriausios sudėties.

Europos regbio-7 čempionatas „European Grand Prix Series“ susideda iš trijų etapų, vyksiančių birželio–liepos mėnesiais. Jame dvylika stipriausių ekipų kovoja dėl nugalėtojų titulo. Pirmasis čempionato etapas vyks jau birželio 4–5 dienomis Maskvoje (Rusija).

Tikslai bus koreguojami

Išlaikiusi esamus rėmėjus, pritraukusi Pietų Afrikos Respublikos litvakų pagalbą, pasamdžiusi pasaulinio lygio trenerį Vuyo Zangqa, rinktinė puoselėjo itin aukštus tikslus šių metų čempionate. Rinktinės treneriai šių metų pradžioje rinktinei kėlė tikslą patekti tarp šešių stipriausių žemyno ekipų.

„Viskas klostėsi kaip numatyta, tačiau gegužės mėnesį rinktinė susidūrė su nenumatytais vidiniais iššūkiais. Iš pasiruošimo ciklo pasitraukė dalis vieno regbio klubo žaidėjų“, – teigia Lietuvos regbio federacijos prezidentas Rytis Davidovičius.

Pagal sudarytą pasirengimo Europos čempionatui planą, gegužės, birželio ir liepos mėnesiais numatytas itin koncentruotas rinktinės darbas stovyklose Lietuvoje bei aukšto lygio varžybose užsienyje. Gegužės mėnesį visi klubai, sudarė savo žaidėjams visas galimybes intensyviai rengtis atstovauti Lietuvos rinktinei, išskyrus Šiaulių regbio klubą „Baltrex-Šiauliai“. Pastarojo klubo regbininkai rinktinės stovyklų metu turėjo atstovauti klubui Lietuvos regbio taurės varžybose, studentų žaidynėse Suomijoje bei vykti į šį savaitgalį vyksiantį Rusijos regbio federacijos rengiamą klubų turnyrą, rašoma pranešime spaudai.

„Gaila dėl esamos padėties. Vidiniai konfliktai niekam nepadeda, tačiau ilgamečių vertybių paminti nevalia. Suprantame ir klubo siekius viską laimėti, tačiau rinktinės sąskaita to negalima daryti. Regbyje, kaip ir kitose sporto šakose, šalies rinktinė yra viso ko pagrindas. Dėl jos gero rezultato dirba visa eilė klubų, investuoja valstybė, savivaldybės, rėmėjai. Todėl šių, visiems aiškių, prioritetų nepaisymas priverčia iš esmės susimąstyti. Nei vienas klubas, žaidėjas, treneris negali būti aukštesniu už rinktinę, kitus narius. Susidariusi situacija artimiausiu metu bus svarstoma federacijos valdyboje“, – teigia R. Davidovičius.

Esmė – treniruotės

Trenerio V. Zangqa įsitikinimu, sėkmingo pasirodymo Europos čempionate paslaptis yra ne žaidėjų pavardės ar praeities nuopelnai, bet esamas pasirengimas ir darbas treniruotėse. „Ruošiant komandą tokio lygio varžyboms, būtina kad kiekvienas žaidėjas save visiškai atiduotų treniruočių metu. Jeigu žaidėjui nesudaroma galimybių to padaryti ir jis raginamas žaisti už kitas komandas – tai nėra normalu. Todėl mano prioritetas yra tie žaidėjai, kurie trokšta atstovauti savo šalį be jokių sąlygų, be jokių atsiprašinėjimų“ – teigia treneris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi