Sportas

2016.05.28 11:28

R. Berankis nepatenkintas tenisininkų atlyginimais

15min.lt 2016.05.28 11:28

Dalyvavimas „Didžiojo kirčio“ turnyruose ir aukštas reitingas tavęs nepaverčia milijonieriumi, – tikriausiai taip būtų galima perfrazuoti geriausio Lietuvos tenisininko Ričardo Berankio žodžius. Anot 50-ą vietą ATP reitinge užimančio 25-erių metų lietuvio, Lietuvoje daugelis žmonių mano, jog jis yra milijardierius, tačiau iš tikrųjų taip nėra.

Nors R. Berankis ATP ture praleido jau beveik dešimtmetį, didelių turtų jis nesukaupė. Per visą savo profesionalo karjerą, kuri prasidėjo 2007 metais, geriausias Lietuvos tenisininkas turnyruose uždirbo kiek daugiau nei pusantro milijono, tačiau reikia prisiminti, kad skrydžiai iš vienos pasaulio vietos į kitą ir kambariai viešbučiuose taip pat nepigiai atsieina.

„Mano šalyje labai daug žmonių mano, jog aš esu milijardierius, – „Associated Press“ žurnalistui Johnui Leicesteriui pasakojo R. Berankis. – Patikėkit, taip tikrai nėra.“

R. Berankio pavardė tarp šimto geriausių pasaulio tenisininkų beveik nuolat figūruoja jau pusantrų metų, o šią savaitę atsirado ir pirmame ATP penkiasdešimtuke, tačiau ir tai 25-erių metų lietuviui neleidžia pastorinti piniginės. Didelių turtų susikrauti nepadeda ir „Didžiojo kirčio“ turnyrai, kuriuose vien už dalyvavimą pagrindinėse varžybose tenisininkams atitenka apie 30 tūkst. eurų.

„Tai pirmas kartas gyvenime, kai kišenėje turiu pinigų,“ – R. Berankiui antrino Argentinos tenisininkas Marco Trungelliti, pirmame „Roland Garros“ etape nugalėjęs 10-ąją pasaulio raketę Mariną Čiličių.

Apie sunkią į pirmą ATP pekiasdešimtuką nepatenkančių tenisininkų finansinę padėtį kalbama jau gana seniai, ir negalima sakyti, kad tenisas šiuo atžvilgiu per pastaruosius metus nepasistūmėjo į priekį. Tarkim, šiemet pirmame „Roland Garros” etape kritusiems tenisininkams atiteko dvigubai didesnės sumos nei 2011 metais.

Vis dėlto net ir dabar R. Berankiui tenisininkų atlyginimai kelia juoką.

„Jie dalija riešutus teigdami, jog padeda mums, – apie turnyrų organizatorius kalbėjo geriausias Lietuvos tenisininkas. – Tai labai neteisinga.“

Trečią kartą iš eilės „Roland Garros“ pirmame etape pralaimėjęs R. Berankis teigė, jog nors už dalyvavimą jam atiteko 30 tūkst. eurų, vertėtų prisiminti ir privalomas išlaidas.

Anot lietuvio, vien raketės stygų sutvarkymas kainuoja 30–35 JAV dolerius, treneriui per savaitę reikia atiduoti nuo 1600 iki 5500 dolerių. Taip pat daug kainuoja skrydžiai ir mokesčiai. 50-osios pasaulio raketės teigimu, Paryžiuje fizinio treneriu jis dalijosi su dar dviem kitais tenisininkais, kad sumažintų išlaidas.

„Futbolininkų ir krepšininkų išlaidos nesiekia nė skatiko, – pirštu į kitas sporto šakas badė 25-erių metų lietuvis. – Jų atveju visas išlaidas, fizinio parengimo ir kitų trenerių atlyginimus padengia klubai. Tai yra labai didelis skirtumas.“