Sportas

2016.05.27 23:25

FIBA raminasi: sankcijos šiuo metu negresia niekam

DELFI.lt 2016.05.27 23:25

Airijos sostinėje Dubline penktadienį susirinkusi Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Europos padalinio („FIBA Europe“) valdyba įvertino situaciją Senojo žemyno klubų krepšinyje.

Po posėdžio išplatintame pranešime naudojama gerokai švelnesnė retorika nei buvo tapę įprasta pastaraisiais mėnesiais, kuomet į ataką prieš Eurolygą pakilusi FIBA svaidėsi gąsdinimais.

„Valdyba pastebėjo, kad nacionalinės federacijos tinkamai sureagavo į situaciją, todėl šiandien nė vienai valstybei nekyla jokių negatyvių pasekmių. Taigi, visų šalių rinktinės kol kas turi teisę dalyvauti artimiausiuose „FIBA Europe“ renginiuose“, – rašoma penktadienio vakarą išplatintame pranešime.

Prieš tai grasinusi suspenduoti visą būrį galingiausių žemyno krepšinio valstybių, tarp kurių buvo atsidūrusi ir Lietuva, FIBA sušvelnino toną sulaukusi Europos Komisijos dėmesio.

Į pastarąją kreipėsi Eurolyga, skųsdamasi dėl esą konkurencinę teisę pažeidžiančių FIBA sprendimų. Ieškinį ispanas Jordi Bertomeu yra pateikęs ir teismui Vokietijoje.

Primename, kad nuo kito sezono naują Čempionų lygos turnyrą organizuosianti FIBA spaudžia klubus apleisti Eurolygos rengiamas Europos taurės varžybas. Šiam tikslui pasitelktos nacionalinės federacijos, kurioms grasinta suspendavimu, jei pastarosios neprivers savo klubų persikelti į Čempionų lygos stovyklą.

Tarp dviejų konfliktuojančių pusių praėjusį mėnesį pagaliau buvo užsimezgusios tiesioginės derybos, bet konkrečių rezultatų jos dar neatnešė.