Sportas

2021.04.03 13:54

Olimpinį deglą nešęs ambasadorius Gediminas Varvuolis: bėgdamas galvojau apie Lietuvos sportininkus

LRT.lt2021.04.03 13:54

Praėjusią savaitę Japonijoje prasidėjusioje Tokijo olimpinių žaidynių ugnies nešimo estafetėje šeštadienį skambėjo Lietuvos vardas. Gifu prefektūroje esančiame Jaotsu mieste olimpinį deglą nešė Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis, rašo LTOK.lt.

„Tokia galimybė žmogaus gyvenime atsiranda labai nedažnai, todėl įspūdžiai – unikalūs. Tiek pasirengimas olimpinėms žaidynėms, tiek ir ugnies nešimo estafetė vyksta nelengvomis sąlygomis. Visame pasaulyje dėl pandemijos imamasi griežtų saugumo priemonių.

Nepaisant suvaržymų, bėgdamas jaučiau žmonių šilumą ir entuziazmą. Nors ir per atstumą, tačiau buvo nemažai palaikančių ir mojančių. Man buvo didžiulė garbė būti tarp žmonių, kurie dalyvavo šioje kelionėje, ir vienam iš nedaugelio užsieniečių. Bėgdamas galvojau apie olimpinėms žaidynėms besiruošiančius Lietuvos sportininkus“, – LTOK.lt pasakojo ambasadorius.

Gifu prefektūrą ir Lietuvą sieja asmenybė, kurios atminimas saugomas ir Japonijoje, ir mūsų šalyje. 1900 metais čia gimė žinomas Japonijos diplomatas Čiunė Sugihara. Prieš antrąjį pasaulinį karą Japonijos vicekonsulo pareigas Kaune ėjusio diplomato išduotos tranzitinės vizos į Japoniją išgelbėjo tūkstančius žydų. Praėjusiais metais Kaune buvo atidengta skulptūra Čiunei Sugiharai atminti.

„Kadangi buvau paskutinis šios dienos grupės bėgikas, olimpinę ugnį atnešiau į Čiunės Sugiharos memorialinį parką. Tai buvo jaudinanti akimirka. Jo atminimas čia labai saugomas, o ryšys su Lietuva – viena iš priežasčių, kodėl olimpinio deglo estafetei buvo pasiūlyta mano kandidatūra“, – sakė G. Varvuolis.

Olimpinio deglo kelionė truks 121 dieną. Šį kartą dėl epidemiologinės situacijos deglas nešamas tik Japonijos viduje, be žiūrovų. Estafetė prasidėjo Fukušimoje, taip pagerbiant prieš 10 metų įvykusio stipriausio Japonijos žemės drebėjimo aukas. Estafetė baigsis olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje Tokijuje liepos 23 dieną. Per 121 dieną olimpinė ugnis pabuvos visose 47 Japonijos prefektūrose.

„Nuotaikos dėl epidemiologinės situacijos Japonijoje yra atsargios, tačiau šalis yra pasiryžusi surengti olimpines žaidynes. Tam bus imamasi visų saugumo ir atsargumo priemonių. Šių olimpinių žaidynių raktinis žodis yra „viltis“. Tikima, kad žaidynės galėtų simbolizuoti pandemijos pabaigą, žmonijos vienybę ir taptų šviesa tunelio gale“, – sakė Lietuvos ambasadorius Japonijoje.

Tokijo olimpinės žaidynės vyks liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt