2021.04.03 13:48

Dėl traumos karjerą baigė sėkmingiausias visų laikų Australijos olimpietis

LRT.lt2021.04.03 13:48

Sėkmingiausias visų laikų Australijos vyrų olimpietis Jaredas Tallentas paskelbė apie karjeros pabaigą. 36-erių metų ėjikas planavo pasirodyti Tokijo olimpinėse žaidynėse, bet trauma privertė pasitraukti iš sporto.

J. Tallentui olimpinės žaidynės Tokijuje būtų buvusios ketvirtos jo karjeroje. Jis būtų turėjęs progą ir iš ketvirtos olimpiados grįžti su medaliu.

2008-aisiais Pekino olimpinėse žaidynėse australas iškovojo net du medalius. 50 km sportinio ėjimo distancijoje jis laimėjo sidabro medalį, o 20 km distancijoje jam atiteko bronza.

Po ketverių metų vykusiose Londono olimpinėse žaidynėse J. Tallentas 50 km ėjime iškovojo sidabrą, tačiau vėliau jam buvo įteiktas aukso medalis – geriausią laiką užfiksavęs rusas Sergejus Kirdyapkinas buvo suspenduotas dėl dopingo vartojimo.

Paskutinį savo medalį J. Tallentas iškovojo 2016-aisias Rio de Žaneire. Taip pat 50 km distancijoje jis iškovojo sidabrą.

Australijos olimpinė žvaigždė pastaruoju metu kovojo su galiniais šlaunies raumens skausmais. Trauma australui užkirto kelią pasirodyti praėjusį mėnesį vykusiame šalies čempionate, o dabar jis galiausiai pranešė pasitraukiantis iš sporto.

„Tikėjausi, kad Tokijo olimpinės žaidynės bus paskutinė mano gulbės giesmė, bet buvau priverstas sustoti dėl pasikartojančios pakinklinės sausgyslės traumos. Dėl paskutinės praleidau 50 km distancijos ėjimą Australijos čempionate, nors jam jau buvo pusiau pasiruošęs.

Tai buvo paskutinė proga įvykdyti olimpinį normatyvą. Su dviprasmiškais jausmais turiu paskelbti apie karjeros pabaigą. Didžiuojuosi tuo, ką pasiekiau per visus metus“, – kalbėjo J. Tallentas.