Sportas

2021.04.02 15:34

Dėl koronaviruso neįvyks olimpinio deglo estafetė Osakos keliais

BNS2021.04.02 15:34

Olimpinės ugnies nešimo estafetė nevyks Osakos miesto viešais kelias, atsižvelgiant į augantį užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių, penktadienį paskelbė šio Japonijos regiono vadovas, tačiau sprendimas dėl visiško atšaukimo dar nepriimtas.

„Atsiprašome estafetininkų... tačiau nerengsime deglų perdavimo estafečių Osakos miesto viešuose keliuose“, – žurnalistams sakė gubernatorius Hirofumi Yoshimura (Hirofumis Jošimura).

„Aptarsime su Tokijo 2020 metų žaidynių organizaciniu komitetu, ar yra kokių nors alternatyvų“, – pridūrė jis.

Tokius komentarus gubernatorius išsakė diena po to, kai jis su miesto meru paragino atšaukti deglo estafetę, atsižvelgiant į pastaruoju metu regione stebimą COVID-19 atvejų gausėjimą.

Japonijos olimpinių žaidynių ministrė Tamayo Marukawa (Tamajo Murakava) penktadienio rytą išreiškė palaikymą tokiai minčiai. Ji „protingu“ pavadino Osakos vyriausybė siūlymą atšaukti renginį, nes būtina suvaldyti infekcijos plitimą.

Tokijo olimpiados vadovė Seiko Hashimoto (Seiko Hašimoto) penktadienį pranešė reporteriams, jog estafetės likimas Osakos mieste tebėra sprendžiamas.

„[Norime] kuo greičiau priimti galutinį sprendimą, bet diskusijos tebevyksta“, – pažymėjo ji.

„Nors norėtume kuo greičiau prieiti išvadas, taip pat turime būti lankstūs, kad galėtume prisitaikyti prie besikeičiančių galimų įvykių“, – pareiškė S. Hashimoto.

Estafetė prasidėjo kovo 25 dieną Fukušimoje. Organizatoriai tikisi, kad ji padės atgaivinti japonų entuziazmą dėl žaidynių po metų trukmės pertraukos, padarytos dėl koronaviruso pandemijos.

Planuojama, kad renginys balandžio 13–14 dienomis vyks Osakos prefektūros teritorijoje, pradedant nuo Sakajo miesto ir baigiantis Osakos miestu.

Pagal dabartines taisykles, estafetės žiūrovams privalu dėvėti kaukes ir susilaikyti nuo padrąsinimo šūksmų, o organizatoriai perspėjo, kad atskiros estafetės maršruto atkarpos galėtų būti atšauktos, jei jose susirinks per daug žmonių.

Užsikrėtimo atvejų šiuo metu gausėja Osakos, Hiogo ir Mijagio prefektūrose. Centrinė vyriausybė ketvirtadienį įvedė naujus apribojimus regionams, be kita ko, leisdama vietos valdžiai reikalauti iš įmonių sutrumpinti darbo laiką, o nesilaikantiems reikalavimų – skirti baudas.

Olimpiados organizatoriai išleido virtinę taisyklių sąvadų, kurie, jų teigimu, leis šią vasarą surengti žaidynes, nepaisant viruso pavojaus.

Vis tik organizatoriai jau buvo priversti atidėti keletą bandomųjų renginių, o naujienų agentūra „Kyodo News“ penktadienį informavo, jog galėtų būti atsisakyta ir bandomojo nardymo renginio.

Planuojama, kad balandžio 18–23 dienomis Tokijuje vyks nardymo pasaulio čempionatas, per kurį taip pat vyksta atranka į olimpines žaidynes, tačiau „Kyodo News“ atkreipė dėmesį, kad kai kurias komandas nedžiugina kelionės į Japoniją perspektyva.

Šias varžybas prižiūrinti plaukimo federacija FINA neatsakė į prašymą pakomentuoti, o S. Hashimoto nurodė, kad jokio sprendimo dar nepriimta.

„Praėjusią naktį gavome laišką iš FINA, tačiau dar nepateikta išsamios informacijos apie išvadą, ar šis renginys bus atšauktas“, – sakė ji.

Pasak „Kyodo News“, federacijai kelia susirūpinimą galimas susirgimo pavojus sportininkams bei varžybų sąžiningumo klausimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt