Naujienų srautas

Sportas2016.05.26 12:09

Tarp stipriausių Europos lengvosios atletikos klubų – ir lietuviškas „Cosma“

BNS 2016.05.26 12:09

Sporto klubas „Cosma“ atverčia naują puslapį šalies lengvosios atletikos istorijoje. Gegužės 28–29 dienomis Mersine (Turkija) vyks Europos čempionų klubų taurės finalinės varžybos, kuriose pirmą kartą dalyvaus ir Lietuvos vyrų bei moterų lengvosios atletikos komandos.

Praėjusiais metais B grupės varžybose triumfavusios „Cosma“ vyrų ir moterų ekipos prasibrovė tarp aštuonių pajėgiausių Senojo žemyno lengvosios atletikos klubų. Turkijoje lietuviai varžysis su Danijos, Ispanijos, Portugalijos, Olandijos, Serbijos, Slovakijos ir šeimininkų komandomis.

„Europos čempionų klubų taurės varžybų lygis yra labai aukštas, jose varžosi aštuoni stipriausi Europos klubai. Tai tarsi krepšinyje Eurolyga“, – teigė sporto klubo „Cosma“ vadovė Ana Ambrazienė.

„Cosma“ pagrindą sudaro nacionalinei rinktinei priklausantys lengvaatlečiai, iš kurių jau penki įvykdė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvus – šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, bėgikės Eglė Balčiūnaitė ir Diana Lobačevskė bei disko metikai Zinaida Sendriūtė ir Andrius Gudžius. Tiesa, pastarasis lengvaatletis į Turkiją dėl patirto pėdos lūžio neišvyko – jį pakeitė Aleksas Ambromavičius.

„Cosma“ lengvaatlečiai daugelį metų yra lyderiai šalyje, iškovoję šimtus medalių Lietuvos čempionatuose, LLAF taurės varžybose, įvairiose tarptautinėse varžybose. Didžioji dalis klubo narių priklauso nacionalinei rinktinei, turime nemažai olimpiečių, – pasakojo A. Ambrazienė. – Traumą patyręs A. Gudžius sveiksta, tačiau startuoti vis dar negali. Kitas disko metikas Eligijus Ruškys susižeidė ranką, bet klubui priklauso sezono lyderis, praėjusių metų šalies čempionas, A. Ambromavičius, tad problemos nėra – vieta užimta garbingai.“

Palankios oro sąlygos ir konkurencija gali padėti siekti svarbiausių sezono startų – Europos pirmenybių bei olimpinių žaidynių – normatyvų. Praėjusį savaitgalį Kaune vykusiose LLAF taurės varžybose keturi šalies lengvaatlečiai užfiksavo Europos čempionato normatyvų lygio rezultatus – rutulio stūmikė Giedrė Kupstytė, ieties metikai Liveta Jasiūnaitė ir Edis Matusevičius bei disko metikė Z. Sendriūtė. Visi šie sportininkai gins „Cosma“ garbę ir Europos čempionų klubų taurės varžybose.

„Sezonas tik įsibėgėja, visi supranta, kad pagrindiniai startai bus olimpinės žaidynės ir Europos čempionatas, bet ne vienas vykstantis į Turkiją sieks parodyti rezultatus, artimus normatyvams, – sakė A. Ambrazienė. – Komanda yra derinys brandžios patirties, meistriškumo ir jaunų veržlių ambicijų. Jau vien patekimas tarp aštuonių stipriausių yra didelis pasiekimas, nes aukšto lygio turi būti visą komanda. Pirmas tikslas yra išsilaikyti tarp aštuonių stipriausių, tačiau sieksime užkopti ir ant pjedestalo“.

Turkijoje varžysis beveik 40 „Cosma“ klubo narių, o komandą su aptarnaujančiu personalu ir treneriais sudarys kone pusšimtis žmonių. Prie sportininkų tobulėjimo klubas prisideda ne vien dėmesiu, bet ir finansais – delegavimu į varžybas, treniruočių stovyklas, papildais, aprangomis ir medicinine priežiūra. Beje, visas „Cosma“ biudžetas yra sudarytas vien tik iš privačių lėšų.

„Iki šiol 100 proc. biudžeto sudarė privačių rėmėjų lėšos. Daug ką pasako vien klubo pavadinimas. Rėmėjų ratas po truputį plečiasi, Vilniaus miesto savivaldybė iki šios dienos dar svarsto dėl paramos, tad tikimės, kad ji prisidės prie sporto plėtros ir miesto vardo garsinimo Europoje“, – vylėsi A. Ambrazienė.

Europos čempionų klubų taurės varžybų nugalėtojų titulus gins Ispanijos klubai – „Playas de Castellon“ ir „Valencia Terra i Mar“. Pastarosios ekipos sudėtyje yra ir lietuvė Modesta Morauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi