Sportas

2016.05.25 16:57

Trys prielaidos, kurios leistų „Neptūnui“ mesti rimtą iššūkį „Žalgiriui“

Kauno „Žalgiris“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ trečiadienį pradeda LKL superfinalo seriją. Žalgiriečiai laikomi neabejotinais poros favoritais, tačiau klaipėdiečiai įrodė, kad jų nuvertinti nevalia. Kas leistų „Neptūnui“ mesti iššūkį LKL čempionams?

Vyno dėžė

Ne, išgėręs dėžę vyno „Neptūnas“ neįgis stebuklingų galių ir neužkabins „Žalgiriui“ sidabro medalių ant kaklo.

Ta vyno dėžė yra Dainiaus Adomaičio skola „Neptūno“ fizinio rengimo treneriui Benui Kentrai.

„Mes esame geriausios formos. Kiek mums pavyks ją išlaikyti – kitas klausimas. Formos piką planavome ketvirtfinaliui ir pusfinaliui. Už tai Benui turbūt turėsiu statyti gero vyno dėžę“, – po triumfo pusfinalyje šypsojosi D. Adomaitis.

Pavydėtina forma padėjo išgyventi bent keturis pusfinalio mūšius su „Lietuvos rytu“, kurie baigėsi vidutiniškai 1,5 taško skirtumu.

B. Kentra yra tas žmogus, kuris padėjo „Neptūnui“ išlaikyti stabilią žaidimo kreivę ketverias dramatiškas rungtynes LKL ketvirtfinalyje ir penkis alinančius pusfinalio mūšius, kurių vienas užtruko net 2 valandas 20 minučių (komandos net nežaidė pratęsimo).

Skeptikai prognozuoja, kad „Neptūnas“ neišlaikys formos ir kris prieš pailsėjusį „Žalgirį“.

Tačiau jei tik „Neptūnas“ nepaleis to pasikinkyto arkliuko, „Žalgiriui“ gali tekti rimtai pakovoti.

„Emociškai buvome gerai pasiruošę pusfinalio serijai. O ta emocija kaip tik suteikia fizinės jėgos. Jų tikrai rasime. Turime ir gerus trenerius, kurie fiziškai mus ruošia ne pusei, o visam sezonui. Emociškai esame pakilime. Be jokios baimės važiuojame į Kauną tik su vienu tikslu“, – sako „Neptūno“ kapitonas Martynas Mažeika.

Persiilsėjo?

„Žalgirio“ situacija yra visiškai priešinga. Čempionai savo reikalus pusfinalyje su Utenos „Juventus“ sutvarkė dar gegužės 16-ąją. Iki finalo žalgiriečiai turėjo net 9 dienų pertrauką.

Po kelių dienų baterijų įkrovimo Palangoje žalgiriečiai turėjo paplušėti serijoje su „Juventus“. Žaidybinės praktikos trūkumas finalo serijos pradžioje gali pakišti koją, jei nepailsęs „Neptūnas“ iškart griebs favoritams už gerklės.

Ir, aišku, jei išlaikys fantastišką formą.

„Ko mums trūksta, tik žaidybinės praktikos. O jos tikrai netrūksta „Neptūnui“. Bet viską darysime agresyviai, spausime. Mums reikia juos varginti, varginti, varginti ir dar kartą varginti“, – sakė Šarūno Jasikevičiaus asistentas „Žalgiryje“ Darius Maskoliūnas.

„Žalgiriui“ labai svarbios bus pirmosios rungtynės. Žaliai-balti turi sužaisti taip gerai, kad visos tos per daugiau nei savaitę užsidėjusios žaidimo praktikos rūdys būtų nugramdytos.

„Pagauti gerą formą ir ją išlaikyti tikrai lengviau nei ją įgyti ilsintis 10 dienų“, – perspėja krepšinio specialistas Rūtenis Paulauskas.

„Ai, vis tiek laimėsim“

Visi planavo LKL superfinalą tarp Vilniaus ir Kauno klubų. Kad ir ką sakytų „Žalgirio“ atstovai, „Neptūnas“ jiems psichologiškai parankesnis priešininkas nei „Lietuvos rytas“.

Pirmiausia, todėl, kad „Žalgiris“ uostamiesčio klubą LKL reguliariajame sezone nugalėjo visus keturis kartus. Tuo tarpu Tomo Pačėso treniruojamas „Lietuvos rytas“ buvo nukovęs „Žalgirį“ du kartus iš trijų.

Š. Jasikevičius gali sukalbėti krepšininkams geriausią motyvacinę kalbą, kuri vėliau kaip pavyzdys milijonams žiūrovų suktųsi „YouTube“. Tačiau giliai širdyje kiekvienas žalgirietis žinos, kad prieš „Neptūną“ turėtų būti šiek tiek lengviau nei prieš „Lietuvos rytą“.

Panašiai „Žalgiris“ buvo nudegęs prieš dvejus metus, kai LKL finalo serijoje netikėtai susitiko su tuo pačiu „Neptūnu“. Serija baigėsi ne „sausai“, kaip prognozavo specialistai, o tik rezultatu 4-2. Beje, pirmąjį mačą „Žalgiris“ pralaimėjo Klaipėdoje.

Pirmaisiais smuikais tą sezoną „Neptūne“ griežė Martynas Mažeika, Marius Runkauskas ir Valdas Vasylius. Bet lyginant abi komandas, šiemet „Neptūnas“ turi gerokai stipresnę sudėtį, su dviem pasisekusiais legionieriais Danieliu Ewingu ir Jerai Grantu bei būriu užsivedusių lietuvių.

Jei 2013–2014 metais „Neptūnas“ sugebėjo nukauti „Žalgirį“ du kartus, teoriškai šiemet gali mesti dar rimtesnį iššūkį.

Kita vertus, jei tie patys „Neptūno“ krepšininkai patikės, kad įveikę „Lietuvos rytą“ tapo didvyriais, greitai gaus riestainį 0-4.