Sportas

2016.05.25 11:33

Paryžius laukia EURO 2016: žaidžiamas vertikalus futbolas

Laura Tautvaišaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.05.25 11:33

Kas nutiktų, jei futbolo stadioną pastatytume vertikaliai? Žaisti įmanoma ir taip, įrodė šokių grupė. Tokiomis neįprastomis rungtynėmis Paryžiuje populiarinamas jau birželio 10-ąją Prancūzijoje prasidėsiantis Europos futbolo čempionatas.

Dėl artėjančio EURO 2016 Prancūzija verčiasi per galvą. Bet kol, pavyzdžiui, tarnybos vis dar rengia pratybas ir šlifuoja saugumo planus, kai kas per galvas verčiasi tikrąja šių žodžių prasme. Viena šokių trupė prie Paryžiaus rotušės futbolą žaidžia vertikaliame stadione.

Norint žaisti vertikalųjį futbolą tikrai reikia daug fizinės jėgos. Bet vien jos nepakanka. Reikia geros koordinacijos su kolegomis, kurių, stebėdami stadioną, nematome.

„Tai tikras komandinis darbas. Yra futbolininkų komanda ir juos atsveriančiųjų komanda. Turime mokėti visą choreografiją, kad ją atkurtume. Svarbus ir tikslus laikas, kad viskas išsilygiuotų“, – sako šokių grupės „Les Passagers“ šokėjas Clementas Le Disquay.

Kad nustebintų sklandžiu futbolu ore, šokių trupė repetavo 100 valandų.

„Šiame žaidime daug daugiau judesių ore. Tad žaidimas yra kitoks nei įprastas futbolas, nors struktūra ir panaši. Manau, mūsų žaidimas įspūdingesnis už horizontalųjį“, – tikina saugo pozicijoje žaidžiantis Gregas Lima.

Europos futbolo čempionatas vyks birželio 10 – liepos 10 dienomis. Visas turnyro rungtynes transliuos LRT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.