Sportas

2016.05.24 11:45

Daviso taurės kova tarp Lietuvos ir PAR rinktinių vyks Kaune

ELTA 2016.05.24 11:45

Neoficialaus pasaulio komandų teniso čempionato – Daviso taurės – turnyro dvikova tarp Lietuvos ir Pietų Afrikos Respublikos (PAR) rinktinių šių metų liepos 15–17 dienomis vyks Kaune įsikūrusiame „Ąžuolyno teniso centre“.a

Lietuvos teniso sąjunga šiam susitikimui pasirinko atvirus grunto kortus, kuriuose bus įrengtos laikinos maždaug 750 vietų tribūnos.

„Svarstėme įvairius mačo su PAR vietos variantus. Visgi Vilniuje ir Šiauliuose Daviso taurės susitikimai vyko ne taip seniai, o sostinėje iš karto po akistatos prieš afrikiečius vyks Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos turnyras Prezidento taurei laimėti. Klaipėdoje, kad ir kaip bebūtų gaila, neradome Daviso taurės reikalavimus atitinkančių lauko kortų, todėl šį kartą nutarėme apsistoti Kaune. Čia gausu teniso mėgėjų, be to, tai galbūt vienas sportiškiausių Lietuvos miestų apskritai, o Daviso taurės varžybos Kaune vyko daugiau nei prieš 20 metų. Labai tikiuosi, jog kauniečiai yra pasiilgę didžiojo teniso, o mūsų rinktinė liepos mėnesį Ąžuolyno teniso kortuose bus palaikoma garsiai ir karštai“, – sakė Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas.

„Tenisas yra viena populiariausių sporto šakų pasaulyje. Tai, kad tokio lygio varžybos po ilgos pertraukos vėl rengiamos Kaune, yra didžiulis įvertinimas ir pasiekimas miestui. Neabejoju, kad Lietuvos rinktinės tenisininkus kauniečiai palaikys taip, kad jiems nebesinorės žaisti niekur kitur“, – teigė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Pirmame šių metų Daviso taurės antros grupės Europos–Afrikos zonos mače lietuviai namie 3–2 nugalėjo Norvegijos tenisininkus, o pietų afrikiečiai 5–0 sutriuškino Liuksemburgo rinktinę.

Visgi R. Grušas šių rezultatų sureikšminti nelinkęs.

„Viskas priklausys nuo komandų sudėčių. Mes šį kartą neturėsime Ričardo Berankio, kuris intensyviai ruošis olimpinėms žaidynėms, tačiau kiti pajėgiausi mūsų tenisininkai – Laurynas Grigelis, Lukas Mugevičius, Tadas Babelis – pasiruošę žaisti. Manau, kad su tokia sudėtimi mes pajėgūs iškovoti pergalę ir teisę rudenį kautis dėl patekimo į aukštesnę Daviso taurės varžybų grupę. Toks tikslas ir yra iškeltas Lietuvos rinktinei“, – aiškino R. Grušas.

Lietuvių ir PAR rinktinių akistatos nugalėtojas dėl patekimo į pirmą Daviso taurės varžybų grupę rugsėjį kausis su Bosnijos ir Hercegovinos arba Turkijos tenisininkais.